Akıllı Prizler Hakkında

Merhaba, evimde salonda tv ünitesinin arkasında tek bir duvar prizi ve buna bağlı 5 li priz bulunmakta. Bu 5 li prize şu cihazlar bağlı bulunmakta.
1) TV (max 250 watt)
2) Soundbar (max 650 watt)
3) Playstation (max 340 watt)
4) Modem
5) Router
6) Kablo TV (Playstation ile değişmeli takıyorum yer olmadığı için)

Tekli duvar prizini altta resimdeki gibi sıva altı 2li priz ile ikiliye çevirip;
- Bir slotuna 3 lü priz ile Modem + Kablo TV + Router
- Diğer slotuna önce akıllı tekli priz onunda üstüne gene 3'lü priz ile tv + soundbar + playstation
bağlarsam sıkıntı olur mu. amacım akıllı priz ile tv+soundbar+playstation 3 lüsüne giden elektriği evde yokken uzaktan kolayca kapatmak ancak modem ve router ın kapanmaması gerekiyor çünkü uzaktan kontrolü kaybederim. Bu şekilde bağlantı yaptığım zaman priz üstüne priz bağlamış oluyorum sizce güvenli olur mu?
Ekran Alıntısı45.PNG

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Prizde 2.5mm2 kablo varsa ve uzatmalı grup prizlerin de kablosu fazla uzun değilse sorun olmayacaktır. Gerçi uzun olsa da 3x1.5mm2 kablo olacağı düşünülürse bir sıkıntı olmaz.

Tekli prizi ikili priz yapmanızın faydası yok buattan kablo çekerseniz anlamı olur .
Kırma dökme işi olmadan
5 ( beş ) li uzatma 1.5mm2 olabilir .
2.5mm2 kablolu ile ikili uzatma kısa uzatma yapın ( sanki 2li priz yapmış gibi )

Prizde 2.5mm2 kablo varsa ve uzatmalı grup prizlerin de kablosu fazla uzun değilse sorun olmayacaktır. Gerçi uzun olsa da 3x1.5mm2 kablo olacağı düşünülürse bir sıkıntı olmaz.
Prizdeki kabloların kesitini bilmiyorum malesef ancak uzatma kablosu uzun değil.
Tekli prizi ikili priz yapmanızın faydası yok buattan kablo çekerseniz anlamı olur .
Kırma dökme işi olmadan
5 ( beş ) li uzatma 1.5mm2 olabilir .
2.5mm2 kablolu ile ikili uzatma kısa uzatma yapın ( sanki 2li priz yapmış gibi )
Duvar prizini 2 li yapmamın sebebi bi tarafına bağlı olan akıllı prizi istediğim zaman uzaktan kapatabilmek istemem diğer tarafı ise sürekli enerjili olacak. Dediğiniz gibi buattan kablo çekme imkanım yok malesef elim pek yatkın değildir böyle işlere.

Prizdeki kabloların kesitini bilmiyorum malesef ancak uzatma kablosu uzun değil.

Duvar prizini 2 li yapmamın sebebi bi tarafına bağlı olan akıllı prizi istediğim zaman uzaktan kapatabilmek istemem diğer tarafı ise sürekli enerjili olacak. Dediğiniz gibi buattan kablo çekme imkanım yok malesef elim pek yatkın değildir böyle işlere.

Kırıp dökme işi olmasın diye söyledim yanlış bilği vermişim .
Kırıp dökmeye gerek yok .
Bu tip ikili prizlerle . tek kasa , ayrı faz kablosu yok .
( Özür aklım ayrı ayrı prize yazıda gitmiş )

İş güvenlik tedbirleri alıp !!!
Priz hattı kablosu 2.5mm2 olur
Sİzdeki priz hattı 2.5mm2 kablo ise
2 li priz amperi toplamı 16 amper dir . ( tüm ürünün kullanımı amperi )

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Güvenli olur
Uzatma kablosunu anahtarlı kullanın.
Geceleri TV yi kullanmadığınızda, TV nin uzun ömürlü olması için anahtardan enerjisini kesin

Son düzenleme:
Kırıp dökme işi olmasın diye söyledim yanlış bilği vermişim .
Kırıp dökmeye gerek yok .
Bu tip ikili prizlerle . tek kasa , ayrı faz kablosu yok .
( Özür aklım ayrı ayrı prize yazıda gitmiş )

İş güvenlik tedbirleri alıp !!!
Priz hattı kablosu 2.5mm2 olur
Sİzdeki priz hattı 2.5mm2 kablo ise
2 li priz amperi toplamı 16 amper dir . ( tüm ürünün kullanımı amperi )

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Güvenli olur sıkıntı olmaz diyorsunuz yani doğru mu anladım

Merhaba, evimde salonda tv ünitesinin arkasında tek bir duvar prizi ve buna bağlı 5 li priz bulunmakta. Bu 5 li prize şu cihazlar bağlı bulunmakta.
1) TV (max 250 watt)
2) Soundbar (max 650 watt)
3) Playstation (max 340 watt)
4) Modem
5) Router
6) Kablo TV (Playstation ile değişmeli takıyorum yer olmadığı için)

Tekli duvar prizini altta resimdeki gibi sıva altı 2li priz ile ikiliye çevirip;
- Bir slotuna 3 lü priz ile Modem + Kablo TV + Router
- Diğer slotuna önce akıllı tekli priz onunda üstüne gene 3'lü priz ile tv + soundbar + playstation
bağlarsam sıkıntı olur mu. amacım akıllı priz ile tv+soundbar+playstation 3 lüsüne giden elektriği evde yokken uzaktan kolayca kapatmak ancak modem ve router ın kapanmaması gerekiyor çünkü uzaktan kontrolü kaybederim. Bu şekilde bağlantı yaptığım zaman priz üstüne priz bağlamış oluyorum sizce güvenli olur mu?
Ekli dosyayı görüntüle 98332
güvenli olur merak etme göm gitsin. çak geç. bu arada yükü ikiye bölerek iki ara kablo kullanmak çok mantıklı. kullandığın malzemelerin standartlara uygun olduğunu varsayarak söylüyorum. milyoncudan aldığın ara uzatmayı kullanayım deme ve sadece yukarıdaki cihazlar içindir tavsiyem. araya telefon şarjı da takabilirsin sıkıntı olmaz.

güvenli olur merak etme göm gitsin. çak geç. bu arada yükü ikiye bölerek iki ara kablo kullanmak çok mantıklı. kullandığın malzemelerin standartlara uygun olduğunu varsayarak söylüyorum. milyoncudan aldığın ara uzatmayı kullanayım deme ve sadece yukarıdaki cihazlar içindir tavsiyem. araya telefon şarjı da takabilirsin sıkıntı olmaz.
yok dandik malzeme kullanmam. kullandığım cihazlarda aşırı yük çekicek cihazlar değil tahminim normal kullanımda en fazla 5 amper akım çekerler. benim çekincem priz üstüne priz takılmasının bi sıkıntıya yol açıp açmayacağıydı gelen cevaplardan anladığım kadarıyla o da sıkıntı yaratacak bir durum değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri