nötr toprak arası neden 220 V?

Demek ki sıfır değilmiş. Yoksa mantıklı bir izah göremiyorum . Bu videoları da izlemedigimi daha önce söylemiştim canım ustam , yok ısta tv , yok pasta tv . Hiç işim olmaz böyle kanaat önderi tipli traştan kanallarla .

yük akımı sıfırken nötür-toprak temasında KAKŞ açmaz diyen arkadaşlar kendi denemelerini yapıp buradan paylaşabilirler :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yük akımı sıfırken nötür-toprak temasında KAKŞ açmaz diyen arkadaşlar kendi denemelerini yapıp buradan paylaşabilirler :)
Şöylemi mantık kuruluyor. Yük akımı sıfır olsa bile nötr toprak teması olduğunda sistemin başka bir noktasında çalışan cihazın nötr akımı bu noktadan da toprağa akar . Bu akımın olusturdugu manyetik alanla kacak akim açma yapar?

Gerilim farkı var. İlginç olanı faz-nötr gerilimi faz-topraktan düşük! Şu saate tekrar farklı bir prizden ölçtüm faz-nötr 213V, faz-toprak 221V. Tersi olsa toprak iyi değil diye geçiştirirdim de bu beklemediğim bir durum oldu.

Gerilim farkı var. İlginç olanı faz-nötr gerilimi faz-topraktan düşük! Şu saate tekrar farklı bir prizden ölçtüm faz-nötr 213V, faz-toprak 221V. Tersi olsa toprak iyi değil diye geçiştirirdim de bu beklemediğim bir durum oldu.
Nötr iletkeninizi kontrol edin. Gevşek bağlantı olabilir.

Benim toprak-nötr gerilimi 0,5V civarı. Bulaşık makinesi çalışıyor 1,5 saat kadar sonra deney başlar :)
Başka bir sorun görünmüyor. Sayaç panosu mühürlü zaten, montaji kendim yapmıştım. Giriş panosunu geçen kontrol ettim sorun yoktu. Topraklama da bu panoda.
Dağıtım trafosu çok dengesiz yüklenmiştir, başka da aklıma birşey gelmiyor.

Kaçak akım pensampermetresi ile ölçümler .
TEST .

Tüm
Faz = ? mA Kesik ise ( sıfır ) olması gerekir .
Nötr = ? mA Giren çıkan eşit olası gerekir . ?
Topraklama = ? mA
Faz - Nötr = ? mA
Faz - Toprak = ? mA
Nötr - Toprak = ? mA

k1234.png

videosunu alıntıladığım sayın @gyanbay forum üyesidir hatta videoları ilk yayınladığında foruma konu açıp link vermişti. o günlerde biraz soğuk ve ilgisiz davrandığımızı hatırlıyorum. KAKŞ ile ilgili yurt dışı videoları da katarak yeni bi değerlendirme yaparsam son derece iyi bi set hazırlayıp şahane bi sunum yaptığını geç de olsa söylemek isterim. teşekkürler sayın @gyanbay.

Kaçak akım pensampermetresi ile ölçümler .
TEST .

Tüm
Faz = ? mA Kesik ise ( sıfır ) olması gerekir .
Nötr = ? mA Giren çıkan eşit olası gerekir . ?
Topraklama = ? mA
Faz - Nötr = ? mA
Faz - Toprak = ? mA
Nötr - Toprak = ? mA

Ekli dosyayı görüntüle 99634

üstadım helva yapsana!..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye