nötr toprak arası neden 220 V?

videosunu alıntıladığım sayın @gyanbay forum üyesidir hatta videoları ilk yayınladığında foruma konu açıp link vermişti. o günlerde biraz soğuk ve ilgisiz davrandığımızı hatırlıyorum. KAKŞ ile ilgili yurt dışı videoları da katarak yeni bi değerlendirme yaparsam son derece iyi bi set hazırlayıp şahane bi sunum yaptığını geç de olsa söylemek isterim. teşekkürler sayın @gyanbay.

üstadım helva yapsana!..
En son üç sene önce foruma gelmiş. Fatiha okusak mı acaba ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kaçak akım muharebelerinin yapıldığı dönemdi; herkes için zor zamanlardı 😉🙂
Ne zaman bitmiş. Milletin buzdolabında olan ürünleri almak için canının çıktığı ve bu ürünlerin başına bir iş geldiğinde kahrından öldüğü bir memlekette bitmez bu zıkkımın tantanası.

Ne zaman bitmiş. Milletin buzdolabında olan ürünleri almak için canının çıktığı ve bu ürünlerin başına bir iş geldiğinde kahrından öldüğü bir memlekette bitmez bu zıkkımın tantanası.

ego tavan yapmıştı. ne desen, ne yazsan patlatılıyordu. ama asıl neden ''KAKŞ atıyorsa bi üst değerdekini takın bi daha atmaz'' teziydi.

Nötr- toprak arası gerilime bağlı diye düşünüyorum. Gerilim farkına göre yüksüz durumda atabilir de atmayabilirde.
Şimdi ben şok oldum:eek::eek:
Denedim ama hiçte beklediğim gibi olmadı. Attıya bu zıkkım:)

Faz- nötr arası gerilim 12-15 mV
Faz-toprak arası gerilim 0,5-0,9 V
Nötr-toprak arası gerilim 0,5-0,9 V

Faz- toprak kısa devresi tık yok
Nötr- toprak kısa devresi attıo_O
Şimdi bana mantıklı bir izah lazım:rolleyes: Yeni kaçak akım savaşları başlasın :)

Bir odunda biz atalım.:rolleyes:Ben, raftan
indirip,hiç yük bağlı değilken bile,test
yaptığımda attığını gördüm.İşin doğru-
su,kompanzasyon kontaktörü üzerinde-
ki yolverme dirençlerine,deşarj direnci
diye bilgilendirme yapan bu büyük kuru-
luşun ! başka konudaki bilgilendirmeleri-
nede ! fazla itibar etmiyorum.
( inanmıyan,Voltimum sitesindeki firma
yazılarına bakabilir.Konuyu düzeltmek
için mesaj yazan Duayen Etem abimi-
zin ve benim düzeltme yazılarımızda,5 yıldır,orada garip garip yatıyor. )

Ekli dosyalar

• KAÇAK TEST.pdf
    75.8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular