Faz nötr arası 28 volt ?

Arkadaşlar çok acil yardıma ihtiyacım var
Babaannemin katında elektrik tesisatı çok sıkıntılı (hep parça parça tesisat heryeri ekli) dün akşam lambası, prizi çalışmamış sabah faz nötr arası ölçtüm (toprak yok) 28 volt okudum ve kontrol kalemi ile test ettim faz çok parlak yanıyor nötr'de az bir ışık var kalem nötr'de iken lamba anahtarını açıyorum nötr hattı da parlak yanmaya başlıyor... Arkadaşlar nötr hattı kopmuş ve ya oksitlenmiş değil mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Faz nötr arasındaki ölçümü nereden yaptınız acaba.
Tali panoya gelen ana hattı ölçerseniz burada 220 volt varsa şayet,
Daire içindeki dağıtımda bir nötr kopukluğu olduğunu kesinleştirmiş olursunuz.

Cevabın için sağ ol usta dün buldum arızayı;
balkonun altında duy var bahçe lambası ampulü yok kullanılmıyor geçen balkonu yıkandı oksit yapmış nötr kablosu prizi ölçüyorum 100 volt civarı var daha sonra uzatma ile baska prizden çektim notru ölçtüm 225 volt okudum faz'a dokunduğumda çarptı daha sonra buat'a gelen nötr kablosunu iptal ettim diğer buattan klavuz ile yeni nötr kablosu cektim sorun çözüldü konu kilit

Cevabın için sağ ol usta dün buldum arızayı;
balkonun altında duy var bahçe lambası ampulü yok kullanılmıyor geçen balkonu yıkandı oksit yapmış nötr kablosu prizi ölçüyorum 100 volt civarı var daha sonra uzatma ile baska prizden çektim notru ölçtüm 225 volt okudum faz'a dokunduğumda çarptı daha sonra buat'a gelen nötr kablosunu iptal ettim diğer buattan klavuz ile yeni nötr kablosu cektim sorun çözüldü konu kilit
Çok güzel sorun çözülmüş hayırlı olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri