Motor üçgen çalışmaya geçince 63 A sigorta atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ya faz çakışması oluyordur yada motorun aksi yöne çalışmasında mekanik sistemi zora düşüren bir sebep vardr..mantıklısı boşta kontrol ederek sistemn düzgn çalştığndan emin olmak..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kardeş bence problem sigortadadan bence sigortayı değiştir birde sigortanın yavaş seri olmasına dikkat et yani C63A yazacak kolay gelsin...

motor yıldız bağlantıdan üçgen bağlantıya geçerken sigorta attırıyorsa üçgen bağlantıların yalnıştır.Üçgen bağlantılarını kontrol et.

Ya anlayanda anlamayanda sırf yazmak için yazıyor. Cevaptan veya sonuçtan çok kelime çöplüğü oluyor. Arkadaşın dediği gibi soru ile alakasız cevaplar birde üstüne üstelik ikna edici olmak için aynısı benimde başıma geldi şunu değiştirdim falan gibi laflar (yani üstelik soruyu anlamadan sistemi görmeden bilmeden hazır cevap şunu değiştir) .....vs Anlamıyorum ya. Bu konuların kontrolünün yapılması gerek ya.

Bunun Sebebi Çeşitli olabilir.Sıralayalım:
1-) Sigorta Yıldız akımına göre seçilmiştir. üçgen akımı yıldız akımının 3 katı olacağından sigortanın akım değeri aşılır . Motorun üzrinde yıldız ve çgen akımları yazar buraya bakılabilir ya da hesaplanabilir.
2-) Fazlar çakışıyor olabilir.
3-) ÜÇgende Giriş Çıkış yerine giriş-giriş bağlantı yapılmış olabilir.

yardımcı olabildiysem sevinirim.

Kardeş kaplin tarafındaki yük büyük ve kalkış zamanı kısa olursada sigorta attırır yoksa diğer arkadaşların tespitleri doğrudur. Kolay gelsin yardım istersen

Kardeş motorun yükü ne kalkış rampa zamanı kısa olabilir muhtemelen faz çakışması yok olsa kontaktör yapışır yıldız zamanını uzun tut birde imkanın varsa boşta dene umarım devir yönü ana beslemeden değiştiriyorsundur. yardımcı olabilirsem

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli arkadaşım geri yönde atıyor diyorsun geri yöndeki kontaktörünü kontrol et yada sen bir yönde dönmeye devam ederkenmi diğer yöne çeviriyosun

sıgortaların duyarlılık anları war senın sıgortan B 63 A OLABILIR

BIRDE ALT kısmında 3000 dıye ufak yazılar ıle yazan rakamlar war senınkı 3000 ıse 6000 9000 yada 10000 yazanlardan almanı onerırım bv arada C 63 A OLSUN

Bende yasadım bu sorunu motor tam durmadan ters yöne dönüyor olabilir ya tam durmasını bekle yada dinamik fren koy bence

motorı üçgende iki faza kalmasında kaynaklanıyor ............yıldızda normaldır sigorta atmaz
.motorun bağlantı kutusında düzetebilirsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri