LED Animasyon Kartı

ttrkn

Üye
Arkadaşlar yanlış yere konuyu açtıysam kusura bakmayın.

Arkadaşlar bi arkadaşıma hediye olarak led li bi uygulama yapmayı düşünüyorum .Bunun için bi animasyon kartı yapmak istiyorum çok basit yapılı olabilir . Pic vs bilmiyorum ve 5temmuz a kadar sürem var bu süreye kadar kolayca uygulayabileceğim bi animasyon kartı örnekleri varsa sizden rica ediyorum.
Cevap veren arkadaşlara ve ustalara şimdiden teşekkürler.

-Bilmiyorum ama çok kolay birşey aklıma geldi istersen 7 renk alabilen led diyotlar satılıyor hiçbir devre yapmana gerek yok istersen onlardan alıp yapabilirsin...

elimde mantar led ler var onları değerlendirmek istiyrum basit bi animasyon kartı tasarımı görsem yaparım hemn zaten mühimn olan animasyon kartının olabildiince basit yapılı olabilmesi

Bence pıc kullanmadan entegrelerle yapmayı dene çünkü pıc programlama için yazılımsal ve donanımsal elemanlar gerekiyo internette bununla ilgili bi çok örnek var ayrıca kullandığın lede göre direnç seçmelisin ve bu seçilen direnç le ledle ri seri bağlı üçlü guruplara ayırıp o guruplarıda birbirine paralel bağlamalısın ki sağlam olsun bide seçeceğin güç kaynağı çok önemli

ben led tabelalar için animasyon kartı yapıyorum..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri