Kurutma makinası için ayrı priz?

Üstat, 1'ten Giriş'ten 4 Çıkışı anlayamadım kusura bakma, biraz izah eder misin?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1 - projeyi onaylayanda sorun yok, ( zaten tam bilğisi yok , belli şartlar oluşsun yeter ) projeyi çizende + zaten sözle müteahhit projeyi çiziyor .
2 - ediyor nerede bilmiyorum yemekte olabilir + ? .yapı denetim bildiğim
3 - sadece sayaç pano kontrol gerisinin önemi yok .
tam bilmiyorum ama herhalde böyle diyelim .
Büyük sıkıntı.
Anladığım kadarı ile bina içindeki projenin uygunluğundan yapı denetim sorumlu.

Üstat, 1'ten Giriş'ten 4 Çıkışı anlayamadım kusura bakma, biraz izah eder misin?
SİGORTA GİRİŞİNİ ALTTAN YAPMIŞ MUHTEMELEN ALTTAN DİĞER İKİ SİGORTAYIDA AYNI FAZA KÖPRÜLEMİŞTİR.
Sigorta çıkışlarını üstten yapmış,her fazdan aybı kesitte 4 kablo çıkmış oluyor yani

Sigorta panosunun fotoğrafını gönderiyorum. Tekrar kontrol yaptım ve yeni farkettim ki aynı sigortadan (en soldaki) koridordaki prize de direk kablo çekilmiş. Açıktaki prizin yaklaşık 10-15 cm sağında duvarın arka tarafında banyodaki priz var. Odakladığım iki kanaldan muhtemelen soldaki koridordaki prize sağdaki de ebeveyn banyosundaki çamaşır makinesine gidiyor. Prizler ve kablolar aynı.

siğorta kutusunun üstten ve alttan eğimli kabloların giriş ve çıkışı gösteren foto yayınlamanız .

faz dağılımı ?
siğortalar yüksek geldi ?
siğorta fazlaştırma yapma durumu ?
kablo kesitleri ?

Örnek olsun diye koyuyorum resim benim evin sigorta panosu.

Ekli dosyalar

• SİGORTA.jpg
    SİGORTA.jpg
    335.8 KB · Görüntüleme: 55
Doğru, Yapı Denetim içeriyi kontrol etmiyor fakat kontrol etmiş gibi gösteriyor olabilir!

arkadaş kontrol ederken kablo renkleri , priz atlamaları vs , topraklama , vs gibi tüm kontrol .
diğer bir arkadaş ise anlarsınız ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri