Kurutma makinası için ayrı priz?

Üstadım ikinci yeni türk şiiri akımının çok etkisinde kalmışsın sanki . Cemal Süreya , Edip Cansever vs ..[emoji3]

hiç tanımam !!!

hayatımın kısmi ( etki tarafını ) anlatacaktım .
tam yazdım yazıyı göndereceğim düzenleme yaparken yazının tümü silindi
sayfayı yenileme yaptım yazı uçmuş .

ALLAH izin verirse başka bir zaman .

Güzel bir roman oldu.Umarım son sayfaya
gelmişizdir
:oops:

hayatımın kısmi ( etki tarafını ) anlatacaktım .
tam yazdım yazıyı göndereceğim düzenleme yaparken yazının tümü silindi
sayfayı yenileme yaptım yazı uçmuş

herhalde son sayfa olacak
ALLAH izin verirse başka bir zaman .

sağlıcakla kalınız .
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yazarken kullandığım ve kullanmayı düşündüğüm cihazlar hakkında bilgi vermeyi unutmuşum.

- Mevcut çamaşır makineme ilişkin veriler:

Nominal akım: 10 A
Nominal güç: 1900 - 2300 W
Kapalı durumda güç tüketimi: 0,12 W
Açık durumda güç tüketimi: 0,43 W

- Almayı düşündüğüm kurutma makinasına ilişkin veriler:

Nominal akım: 10 A
Nominal güç max.: 1600 W
Kapalı durumda güç tüketimi: 0,10 W
Açık durumda güç tüketimi: 0,10 W

madem sorun ettiniz , ( yaptığınız doğrudur )
tesistata ait sayaçtan itibaren siğorta kutusu tüm ürünlerin fotolarını yayınlayın .
yorum yapabilelim .
doğrumu ürünler takılmış vs gibi .

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sigorta panosunun fotoğrafını gönderiyorum. Tekrar kontrol yaptım ve yeni farkettim ki aynı sigortadan (en soldaki) koridordaki prize de direk kablo çekilmiş. Açıktaki prizin yaklaşık 10-15 cm sağında duvarın arka tarafında banyodaki priz var. Odakladığım iki kanaldan muhtemelen soldaki koridordaki prize sağdaki de ebeveyn banyosundaki çamaşır makinesine gidiyor. Prizler ve kablolar aynı.

Ekli dosyalar

• IMG_1440.JPG
    IMG_1440.JPG
    444.2 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_1438.JPG
    IMG_1438.JPG
    294.8 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_1439.JPG
    IMG_1439.JPG
    514.9 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_1441.JPG
    IMG_1441.JPG
    391.3 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_1442.JPG
    IMG_1442.JPG
    370.2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_1445.JPG
    IMG_1445.JPG
    581 KB · Görüntüleme: 40
Sigorta panosunun fotoğrafını gönderiyorum. Tekrar kontrol yaptım ve yeni farkettim ki aynı sigortadan (en soldaki) koridordaki prize de direk kablo çekilmiş. Açıktaki prizin yaklaşık 10-15 cm sağında duvarın arka tarafında banyodaki priz var. Odakladığım iki kanaldan muhtemelen soldaki koridordaki prize sağdaki de ebeveyn banyosundaki çamaşır makinesine gidiyor. Prizler ve kablolar aynı.

daha detaylı bilği vermeniz kablo kesitleri vs]

Son düzenleme:
Hocam, Sigorta Panosu'nda KAKŞ Giriş kablolarının kesit bilgisi önemli, yükseltme tavsiyesi vermek için kesit bilgisi lazım.

Muhtemelen Sayaç çıkışında YKŞ yok, ya da fotoğrafta görünmüyor.

Topraklama birleşimi de olmamış. Dairenin Ana Toprak kabloları Buat Klemensi'nde toplanamaz! Tehlikeli bile olabilir.

Ben size olması gerekeni söyleyeyim; Konuyu genişleteceğiz ama önemli olduğu için yazma gereksinimi duydum. Eğer siz bu evi satın aldıysanız, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda biz size eksiklerinizi sıralayalım ve bulunduğunuz bina sahipleri olarak Müteahhit ve Elektrikçiye şikayete gidin, istediğinizi alamazsanız mahkemeye verin.

Bu haksız, aç gözlü, basiretsiz, yalnızca para hesabı yapan vicdansız, liyakatsiz ve bilinçsiz sözde Müteahhit ve elektrikçilerin yarattığı haksız rekabet ortamından dolayı; yıllardır Tüketici tarafında siz, hizmet tarafında meslektaşlarımız zarar görüyor. Bunlar binayı ucuza mâl edip daha çok kazanç elde etmek için; sizin her türlü elektrik aksesuarınızdan ödün vererek bu işleri yapıyorlar. Siz hakkınızı aramazsanız kimse size "alın buyurun hakkınız" demez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben size olması gerekeni söyleyeyim; Konuyu genişleteceğiz ama önemli olduğu için yazma gereksinimi duydum. Eğer siz bu evi satın aldıysanız, sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda biz size eksiklerinizi sıralayalım ve bulunduğunuz bina sahipleri olarak Müteahhit ve Elektrikçiye şikayete gidin, istediğinizi alamazsanız mahkemeye verin.
Konuyu takip ediyorum merak ettiğim bir iki şey var.
1-Bina yapılmadan önce elektrik projesi yapılıp onaylatılmıyormu?
2-Bina bittikten sonra tesisatın projeye uygunluğu kontrol edilmiyormu?
3-Oturma ruhsatı her şey tamam olduktan sonra verilip tedaş elektriği bağlamıyormu?

3-Oturma ruhsatı her şey tamam olduktan sonra verilip tedaş elektriği bağlamıyormu?
Üstat, Allah bilir süreç nasıl işledi. Ana Pano'da muhtemelen Kaçak Akım Röleli TMŞ vardır diye tahmin ediyorum. Kablo Kesiti hakkında yorum yapamıyorum, İşletme, daire içerisinde kontrol yapmadığı için özellikle daire içerisinde standarttan sapabiliyorlar.

1 - projeyi onaylayanda sorun yok, ( zaten tam bilğisi yok , belli şartlar oluşsun yeter ) projeyi çizende + zaten sözle müteahhit projeyi çiziyor .
2 - ediyor nerede bilmiyorum yemekte olabilir + ? .yapı denetim bildiğim
3 - sadece sayaç pano kontrol gerisinin önemi yok .
tam bilmiyorum ama herhalde böyle diyelim .

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri