Kurutma makinası için ayrı priz?

pek tavsiye etmem ama
çözüm kurutmalı çamaşır makinası tek priz tek fiş .

20 amper siğorta ile kullanımda ( şu andaki tesisat )
+
koruma önlemi : Ark Hatası algılama rölesi .( amper ? )

Efsanesin üstadım [emoji3]

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Cevaplar için teşekkürler. Mevcut durumda hiçbiri olmadı yapacağım Sayın arkaplan'ın paylaştığı ikili prizi takıp aynı anda çalıştırmama olacak.

Sayın Under Ground yanlış anlaşılma olmasın benim ahkam kesme gibi bir durumum yok. Benim istediğim durum iki cihazı aynı anda kullanabilme kabiliyeti. Müteahhit bunu düşünseydi zaten baştan ayrı iki hat çekerdi ki aslında bence yeni yapılarda bu şekilde olması lazım.

Elektrikçi arkadaştan öyle kullan bir şey olmaz veya çok istiyorsan 4mm lik kablo çekelim demesi bana çok doğru gelmediğinden emin olmak ve yanlış bir şey yapmamak adına bilgi almak istedim. Şahsen benim için güvenlik ve emniyet çok daha önemli; dediğim gibi çözüm bulamazsam aynı anda tek cihaz kullanımı olacak.

Ancak anladığım kadarıyla kabiliyet açısından ikili prizi (bu arada bu ikili prizde her bir priz ayrıca 16A kapasiteye sahip mi VİKO'nun sitesinden bilgi bulamadım) takıp aynı sigortadan (20A) iki cihazı kullanmak (bu arada sigorta kutusunda kaçak akım rolesi (4x25/30) de takılı) mümkün ancak riskli, doğru mudur?

Bunun dışında sigorta kutusundan Sayın yigitsdr'nin belirttiği gibi 6x2.5 lik kablo ve iki sigorta (16A) kurulumu için herhangi bir izin veya onay süreci yürütmem gerekir mi mevzuat çerçevesinde? Bunu soruyorum çünkü sözüm meclisten dışarı esnaf diye geçinen profesyoneller bu konularda bilgi vermediği gibi yalap şap işler yapıp bir an önce parasını alma derdindeler maalesef.

Cevaplar için teşekkürler. Mevcut durumda hiçbiri olmadı yapacağım Sayın arkaplan'ın paylaştığı ikili prizi takıp aynı anda çalıştırmama olacak.

Sayın Under Ground yanlış anlaşılma olmasın benim ahkam kesme gibi bir durumum yok. Benim istediğim durum iki cihazı aynı anda kullanabilme kabiliyeti. Müteahhit bunu düşünseydi zaten baştan ayrı iki hat çekerdi ki aslında bence yeni yapılarda bu şekilde olması lazım.

Elektrikçi arkadaştan öyle kullan bir şey olmaz veya çok istiyorsan 4mm lik kablo çekelim demesi bana çok doğru gelmediğinden emin olmak ve yanlış bir şey yapmamak adına bilgi almak istedim. Şahsen benim için güvenlik ve emniyet çok daha önemli; dediğim gibi çözüm bulamazsam aynı anda tek cihaz kullanımı olacak.

Ancak anladığım kadarıyla kabiliyet açısından ikili prizi (bu arada bu ikili prizde her bir priz ayrıca 16A kapasiteye sahip mi VİKO'nun sitesinden bilgi bulamadım) takıp aynı sigortadan (20A) iki cihazı kullanmak (bu arada sigorta kutusunda kaçak akım rolesi (4x25/30) de takılı) mümkün ancak riskli, doğru mudur?

Bunun dışında sigorta kutusundan Sayın yigitsdr'nin belirttiği gibi 6x2.5 lik kablo ve iki sigorta (16A) kurulumu için herhangi bir izin veya onay süreci yürütmem gerekir mi mevzuat çerçevesinde? Bunu soruyorum çünkü sözüm meclisten dışarı esnaf diye geçinen profesyoneller bu konularda bilgi vermediği gibi yalap şap işler yapıp bir an önce parasını alma derdindeler maalesef.
Hocam, Elektrik Tesisatları genellikle %20-30 oranlarında genişlemeye müsait yapılır, bu tip küçük değişiklikler için herhangi bir resmî işlem gerekmez. Ama sizin tesisatınızın genişleme kabiliyeti nedir bilmiyoruz. Aslında işlerin, Sn @Under Ground üstadımın söylediği profesyonellikte olması gerekir. Profesyonellik, en baştaki kuruluşlardan başlayıp, en sondaki ustaya kadar uzanması gereken bir süreçtir esasen.

Ülkemizde profesyonellik her 100000 kişiden 1'inde nadiren görülür. Genellikle ılıman iklimi sevip, soyut yaşarlar. Göç mevsimlerinde güneye doğru... Şaka şaka

Sigorta Panosu'nda kaç adet Sigorta var?

merhaba
Müteahhit bunu düşünseydi zaten baştan ayrı iki hat çekerdi ki aslında bence yeni yapılarda bu şekilde olması lazım.

bizler her zaman doğru iş diyoruz tabiki bir takım sorunlar her zaman olacaktır .
her zaman demişimdir .
Gömleğinizin ilk düğmesini yanlış iliklerseniz ondan sonrası hep yanlış gider.
1 - kat mülkiyeti olmadan satış yapılmalı .
2 - hanımlar banyo mutfak ışıltı balkon demirlerine bakarlar
beyler ufak tefek şeyler takılırlar . ( alt yapıya pek görmezler tabiki gören gözler vardır bunlarda hanıma uyar yeterki çenesi dursun )
tabiki gören gözler bu daireyi almak istemezler ( binanın betonu demir , yalıtım malz , su ,elekrik , alt yapı , ısınma , vs gibi )
tabiki konu hakkında bilgisi dahilinde olacaktır .daha sonra sorunlar gene çıkacaktır .
bu işi yapacak müteahhitte özel olacaktır .
ve dairenin satış fiyatı diğer durum müteahhitin çok para kazanma isteği , ustalık durumları .

örneğin kimse bilmez hanımlar granit olsun diye tutturur .
sağlık düşünmeyiz , kanserojen maddeler varmı ? kimse düşünmez

örneğin : radon gazı
https://www.sabah.com.tr/saglik/2013/09/22/granite-kanserojen-raporu

ustalık ve denetim olmadıktan sonra
bu kadar hikaye yazdım .
daha yazardım kısa keseyim dedim ( çünkü boşuna konuşuyorum )

gelelim ana konuya
yapılacak olan

1 - kırıp dökmek ,
2 - boru el veriyorsa kablo değişikliği durumları ,
3 - diğer durumlar . ( koruma ürün malz takımı )

gerçekleri düşünmek gerek
kararınız : anladığıma göre kırıp dökmek istemiyorsunuz .
o zaman kalan seçenekleri deneyeceksiniz en uygun olanı seçeneceksiniz .

ben pire için yorganı yakarım derseniz , daireyi satışı !!!

kolay gelsin sağlıcakla kalın .

merhaba
Müteahhit bunu düşünseydi zaten baştan ayrı iki hat çekerdi ki aslında bence yeni yapılarda bu şekilde olması lazım.

bizler her zaman doğru iş diyoruz tabiki bir takım sorunlar her zaman olacaktır .
her zaman demişimdir .
1 - kat mülkiyeti olmadan satış yapılmalı .
2 - hanımlar banyo mutfak ışıltı balkon demirlerine bakarlar
beyler ufak tefek şeyler takılırlar . ( alt yapıya pek görmezler tabiki gören gözler vardır bunlarda hanıma uyar yeterki çenesi dursun )
tabiki gören gözler bu daireyi almak istemezler ( binanın betonu demir , yalıtım malz , su ,elekrik , alt yapı , ısınma , vs gibi )
tabiki konu hakkında bilgisi dahilinde olacaktır .daha sonra sorunlar gene çıkacaktır .
bu işi yapacak müteahhitte özel olacaktır .
ve dairenin satış fiyatı diğer durum müteahhitin çok para kazanma isteği , ustalık durumları .

örneğin kimse bilmez hanımlar granit olsun diye tutturur .
sağlık düşünmeyiz , kanserojen maddeler varmı ? kimse düşünmez

örneğin : radon gazı
https://www.sabah.com.tr/saglik/2013/09/22/granite-kanserojen-raporu

ustalık ve denetim olmadıktan sonra
bu kadar hikaye yazdım .
daha yazardım kısa keseyim dedim ( çünkü boşuna konuşuyorum )

gelelim ana konuya
yapılacak olan

1 - kırıp dökmek ,
2 - boru el veriyorsa kablo değişikliği durumları ,
3 - diğer durumlar . ( koruma ürün malz takımı )

gerçekleri düşünmek gerek
kararınız : anladığıma göre kırıp dökmek istemiyorsunuz .
o zaman kalan seçenekleri deneyeceksiniz en uygun olanı seçeneceksiniz .

ben pire için yorganı yakarım derseniz , daireyi satışı !!!

Üstadım senin korona testin kesin negatif çıkar. Enerji maksimum

Üstadım senin korona testin kesin negatif çıkar. Enerji maksimum

Selâmün aleyküm .
iyi günler ve çalışmalar .

Enerji maksimum
evrene dünyaya kazık çakacak halimiz yok .
en sonunda yolumuz geçecek ( ölüm ) sonra devam
( buradan korkarım ? ALLAH cennete kabul etsin , ALLAH günahlarımızı af etsin )
korono bizler için her gün var azrail günü saatı gelmedikten sonra .

diğer .
korunma tedbirlerine uymaya çalışıyoruz .
tabiki kendin için değilse bile karşındakiler için uyum gerekir .

bizler yokluk görmemişiz ., davranışlarımız sorunlu .
teknolojiyi doğru kullanmak , manual yaşantıyı unutmamak gerekir .
su ,elektrik vs gibi kesildiği zaman ne yapacağımızı bilmiyoruz .
yiyecekte ise bir birimizi yok ederiz .

tüm herkes için sokağa çıkma yasağı olsa .
çerez , bira ve türleri stoğu yaparız , ( sözüm meclisten dışarı ) , eğlence .

konu hakkında çok yazılacak şeyler var . ortamı bozar .
susmak en iyisidir .
panik hat safhada , ( teoriler ve diğer ne ise )
bizlerin yapacağımız , kulluk , manual yaşantı ( doğal ürünler vs gibi ) , teknolojik yaşantıdan ,manual yaşantıya uyum , çalışmak , vs gibi .

Selâmün aleyküm .
iyi günler ve çalışmalar .

Enerji maksimum
evrene dünyaya kazık çakacak halimiz yok .
en sonunda yolumuz geçecek ( ölüm ) sonra devam
( buradan korkarım ? ALLAH cennete kabul etsin , ALLAH günahlarımızı af etsin )
korono bizler için her gün var azrail günü saatı gelmedikten sonra .

diğer .
korunma tedbirlerine uymaya çalışıyoruz .
tabiki kendin için değilse bile karşındakiler için uyum gerekir .

bizler yokluk görmemişiz ., davranışlarımız sorunlu .
teknolojiyi doğru kullanmak , manual yaşantıyı unutmamak gerekir .
su ,elektrik vs gibi kesildiği zaman ne yapacağımızı bilmiyoruz .
yiyecekte ise bir birimizi yok ederiz .

tüm herkes için sokağa çıkma yasağı olsa .
çerez , bira ve türleri stoğu yaparız , ( sözüm meclisten dışarı ) , eğlence .

konu hakkında çok yazılacak şeyler var . ortamı bozar .
susmak en iyisidir .
panik hat safhada , ( teoriler ve diğer ne ise )
bizlerin yapacağımız , kulluk , manual yaşantı ( doğal ürünler vs gibi ) , teknolojik yaşantıdan ,manual yaşantıya uyum , çalışmak , vs gibi .

Üstadım ikinci yeni türk şiiri akımının çok etkisinde kalmışsın sanki . Cemal Süreya , Edip Cansever vs ..[emoji3]

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri