KAR YAKLAŞIK 15 GUNDE BIR ATIYOR

taşınmadan önceki evimizde bağlamış oldugum ledli avize 1,2 saat açık kalınca avizeden kablo kokusu geliyordu bazende ampüller patlıyordu bu avizeyi yeni evede bağladım acaba bundan kaynaklı bir sorun olabilirmi
Sizde evde yokken avize kapalıdır mutlaka.
O yüzden pek ihtimal yok ama yinede ölçüm yapılmadan anlamak pek mümkün görünmüyor

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Panodaki sigortlardanmı ölçülecek bu durumu gün içinde başka cihaz çalışmadıgı için sadece buzdolabı var zaten ne oluyorsa gün içinde oluyor biz evde yokken yani
Kaçak akım test cihazları vardır bu cihazlar her elektrşkçide bulunmaz mühendisler de bulunur resmi olarak rapor hazırlama yetkisi elektrik mühendisleri odasından yetki alan mühendislerde vardır buyüzden bu cihaz yetkili mühendislerde olur ya da onlarla çalışan elektrikçilerde bulunur böyle bir cihazı olan elektrikçi bulup hangi hatta toprağa kaçak var tespit edilmeli böyle bir cihazla hangi cihazınızda toprağa kaçak var kaçak akımınız mı arızalı tespit edilerek doğru bir müdahele edilebilir bu işlemin ücreti elektrikçinin servis ücretinden yüksektir ama kesin çözüm verir

Benzer bir durumla karşılaştım. Setüstü ocağın fişini çekince düzeldi.

Setüstü ocakta kaçak akım varmış ocağın fişini çektim düzeldi. Fişi değiştirmedim fiş sağlam. Muhtemelen temizlik yaparken içine su kaçmış.

oykaradayi sizin durum biraz farklı gibi.
Çok sık atmış olsaydı KAR bütün cihazları tek tek fişten çekerek sizde bu yöntemle sorunu bulurdunuz ama 15 gün gibi bir zaman zarfında atınca bu işlem biraz zor.

KAR rölesini kaldırdıktan hemen sonra atmıyordu. Bir süre geçtikten sonra atıyordu. birkaç sn veya birkaç dakika gibi.

Kombinin sigortasından biraz şüpheliyim ama sanırım net sonucu kacak akım testi yaptırmadan anlayamayacağız

Kombinin sigortasından biraz şüpheliyim ama sanırım net sonucu kacak akım testi yaptırmadan anlayamayacağız
Kaçak akım ölçüm cihazı fiyat olarak biraz pahalı 750 lira civarında.
Bu durum için cihaz almayacağınıza göre siz ölçüm yapabilecek bir elektrik çi bulun en iyisi.
Hem bizde öğrenmiş oluruz sonucu :)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri