çarpıldım, ama kaçak akım rölesi atmadı

çıraközgür

Katılımcı Üye
Çamaşırları çıkartıp asayım dedim çamaşır makinası beni yerden yere vurdu, evde kar olmasına rağmen hiç oralı olmadı.
test düğmesine bastım kar attı.
neyse yarın bakarım dedim,.
lamine parke temizliğine geçtim, paspas çekerken üçlü prize değdi kar attı, bazen ütü fişini takarkende atıyor, bazende laptop fişini takarkende atıyor.
sanayide, sanayi elektriğinde her gün canlı panolara, trafolara elimizi kafamızı sokuyoruz bir şey olmuyorda eve gelince çamaşır makinesinde çarpılmak adama koyuyor açıkçası

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çamaşırları çıkartıp asayım dedim çamaşır makinası beni yerden yere vurdu, evde kar olmasına rağmen hiç oralı olmadı.
test düğmesine bastım kar attı.
neyse yarın bakarım dedim,.
lamine parke temizliğine geçtim, paspas çekerken üçlü prize değdi kar attı, bazen ütü fişini takarkende atıyor, bazende laptop fişini takarkende atıyor.
sanayide, sanayi elektriğinde her gün canlı panolara, trafolara elimizi kafamızı sokuyoruz bir şey olmuyorda eve gelince çamaşır makinesinde çarpılmak adama koyuyor açıkçası

geçmiş olsun, allah korumuş. arıza ile ilgili bi bulguya rastlarsanız paylaşmanızı bekliyoruz.

Geçmiş olsun

Legrand fabrikasında kaçak akım test ve kalifikasyon makinesinin montajını yapmıştım bu sırada öğrendiğim kaçak akımların çalışma mantığı oldu 30mA kaçak akımlar 25-30mA arasında ve 10-30milisaniye di galiba zaman aralığında çalışır yani 30mA kaçağa 10 veya 30milisaniye dayanmak gerekir bu zaman ve akım aralğında çarpılma olursa kaçak akım atmaz misal siz 20mA e çarpıldınız kaçak akım atmayacaktır ama szin çamaşırmakinenizin prizinde topraklama yok anlaşılan veya çamaşırmakinesinin toprak bağlantısı kopuk çamaşırmakinesi gövdeye kaçak verdiğinde toprak olsaydı toprağa akacak ve kaçak akım atacaktı atmamasının sebebi sizin fazla iletken olmayan beton fayans gibi bir zemin deydiniz ve akım üstünüzden tam geçemedi bu hem düşük miliAmper den dolayı kaçak akımın atmasını engelledi hemde çarpılma süresinin artmasına sebep oldu prizin topraklamasını ve çamaşırmakinenizin içini kontrol edin rezistansları çatladıysa veya kablolar dan bir yerden kaçak akım var ama en çok görülen rezistansın çatlamasıdır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri