Ic tesisattan kaçak

Sibel 17

Üye
Merhaba 5 ay önce yeni eve taşındım aboneliğimi actirdiktan 15 gün sonra eve taşındım ilk ay gelen fatura faturalandirilamadi olarak geldi ancak 3 ay sonra sayacimizin değiştirildiği ve 100 tl ekstra fatura geldi,gelelim asıl konuya,bu faturada sonra iyice şüphelerim arttı durduğum ev 3 katlı Aile apartmanı 3 daire var,her gün sayaçların fotosunu çekiyorum 2 kat ta 1kw 2 kw yakarken benim oturduğum ev 7kw altına düşmüyor 2 aydır çamaşır bulaşık süpürge mak açmıyorum evde çalışan elektrikli ev aletler: günlük tüketimi 1,37kw olarak yazan Buzdolabı,lcd tv,kombi ,şüphelerim ise bu dairenin iç tesisatından hat çekilmiş olması. Buradaki birçok elektrikçi ye gidip sıva altı elektrik telini bulabilirmisinz diye sordum ancak Çanakkale gibi bir şehirde bunu yapacak bir elektrikçi bulamadım kaldiki İnternette bu aletler 600,700 bandında bu işi yapanlarda bu aletin olmamış olması üstüne bu konuyu anlattığımda tedaşa başvuru yap demeleri benim elimi kolumu iyice bağladı, bu konuyu nasıl tespit edebilirim lütfen yardım

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Evdeki tüm sigortaları kapatın.Sayaç üze-
rindeki ledin flaşını gözleyin.Geçte ol-
sa bir flaş varsa,tesisatınızda kaçak oldu-
ğu şüphesi olabilir.Flaş yokken bile,sayaç
endekslerinde değişim oluyorsa,sayaçtan-
da şüphelenilebilir.İyi bir elektrikçi bulabi-
lirseniz,ona kontrol ettirseniz daha uygun
olur.

Son düzenleme:
Evdeki tüm sigortaları kapatın.Sayaç üze-
rindeki ledin flaşını gözleyin.Geçte ol-
sa bir flaş varsa,tesisatınızda kaçak oldu-
ğu şüphesi olabilir.Flaş yokken bile,sayaç
endekslerinde değişim oluyorsa,sayaçtan-
da şüphelenilebilir.İyi bir elektrikçi bulabi-
lirseniz,ona kontrol ettirseniz daha uygun
olur.
Teşekkür ederim 🙏

Merhaba 5 ay önce yeni eve taşındım aboneliğimi actirdiktan 15 gün sonra eve taşındım ilk ay gelen fatura faturalandirilamadi olarak geldi ancak 3 ay sonra sayacimizin değiştirildiği ve 100 tl ekstra fatura geldi,gelelim asıl konuya,bu faturada sonra iyice şüphelerim arttı durduğum ev 3 katlı Aile apartmanı 3 daire var,her gün sayaçların fotosunu çekiyorum 2 kat ta 1kw 2 kw yakarken benim oturduğum ev 7kw altına düşmüyor 2 aydır çamaşır bulaşık süpürge mak açmıyorum evde çalışan elektrikli ev aletler: günlük tüketimi 1,37kw olarak yazan Buzdolabı,lcd tv,kombi ,şüphelerim ise bu dairenin iç tesisatından hat çekilmiş olması. Buradaki birçok elektrikçi ye gidip sıva altı elektrik telini bulabilirmisinz diye sordum ancak Çanakkale gibi bir şehirde bunu yapacak bir elektrikçi bulamadım kaldiki İnternette bu aletler 600,700 bandında bu işi yapanlarda bu aletin olmamış olması üstüne bu konuyu anlattığımda tedaşa başvuru yap demeleri benim elimi kolumu iyice bağladı, bu konuyu nasıl tespit edebilirim lütfen yardım
Sayın @sami inci 'nin önerisine ek olarak;
Sigortaları kapatmayın, prize takılı ne varsa fişlerini çekin (buzdolabı, ç. makinesi, fırın, b. makinesi, ocak, tv.. vs). Lambalar kapatın. Sayaç endeks değerlerini not edip mümkünse 1 - 2 gün evi terkedip dönüşte sayaç endeksini not edip önceki değer ile karşılaştırın. Fark yoksa sorun yoktur.

Sayın @sami inci 'nin önerisine ek olarak;
Sigortaları kapatmayın, prize takılı ne varsa fişlerini çekin (buzdolabı, ç. makinesi, fırın, b. makinesi, ocak, tv.. vs). Lambalar kapatın. Sayaç endeks değerlerini not edip mümkünse 1 - 2 gün evi terkedip dönüşte sayaç endeksini not edip önceki değer ile karşılaştırın. Fark yoksa sorun yoktur.
Bunu düşündüm hocam ve 3 saatliğine dışarı çıktığımda sayaç panosundaki şalteri kapattım endeksi aldım fotosunu çekip, geldiğimde açmadan yine aldım 0,001kw atmış, ancak en verimlisi sanırım sizinde dediğiniz gibi uzun süre başka bir yere gitmek, çok teşekkür ederim 🙏

Bir öneride ben vereyim.
Sayaç panosundaki tüm sigortalar açık kalsın.
Daire içindeki sigorta kutusundaki tüm sigortalari kapatın.
Gözlem yapın ( Endex ilerlemesi ve sayaç üzerindeki flaş çakmasına bakmanız.

Bir öneride ben vereyim.
Sayaç panosundaki tüm sigortalar açık kalsın.
Daire içindeki sigorta kutusundaki tüm sigortalari kapatın.
Gözlem yapın ( Endex ilerlemesi ve sayaç üzerindeki flaş çakmasına bakmanız.
Bunuda deneyeceģim çok çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri