Kaçak akım rölesi durduk yere atıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Denizz_

Üye
Kaçak akim rolesi durduk yere atiyor. Herseyi cektim sadece buz dolabi fise takiliydi yine atti. Ev sıfır elektrikciler gelip evin mutfak hattinin kablolarini degistirdi fakar sorun hala devam ediyor. Mesken alinmamis voltaj dususu sebepli olabilir dendi ama diger komsularda boyle bir sorun yok. Sorunu nasil cozebilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Legrand marka 25 amper sanirim

Ekli dosyalar

• 1593929223048-1015101253.jpg
    1593929223048-1015101253.jpg
    226.7 KB · Görüntüleme: 77
Kalite sorununuz yok.Tesisatı yapanı tanıyor-
sanız onu,yoksa,iyi bir elektrikçi bulun.Sigor-
taların tamamını indirip,teker teker kaldırdı-
ğınzda,hangi sigorta kalktığında atıyor ise,o
hatta sorun var demektir.Bu tesbit uzun sü-
rebilir ve zor bir durumdur.Kaçak bulunamadı
diye , kaçak akımı devredışı yapmalarına mü-
saade etmeyin.

muhtemelen buatlardan biri sıva altında kalmıştır ve bağlantıları yapılamamıştır. yeni evlerde bu tıp arızalara cok gidip geldim.
sigorta kutusundan nötrleri ayırın ve tek tek bağlayın. hangi nötr bağladığınızda kaçakakım atıyorsa o hatta buat veya prız arkasında bağlantı hatası vardır.

Tesisatı yapan elektrikcinin bu sorunu çözmesi gerekir. Onu çağırın. Buatlari ve bağlantıları kontrol etmesi gerekir.
Sık sık atıyorsa bulmak biraz daha kolay. Bütün sigortaları indirin. Sonra bir tanesini kaldırın. Biraz zaman geçince 2 yi kaldırın. Biraz zaman geçince 3 yu kaldırın. Bu şekilde hangi sigortaya bağlı hatta sorun olduğunu bulmaya çalışın.
Sorun bulunmayacak gibi olursa kaçak akım rolesi de değiştirilip denenebilir.

sigortadan notr veya topraklamaya bir kaçak olsa sigorta da atar diye düşünüyorum. bence notl lerin tek tek denenmesi lazım

sigortadan notr veya topraklamaya bir kaçak olsa sigorta da atar diye düşünüyorum. bence notl lerin tek tek denenmesi lazım
Topraklamasi iyi olan bı hatta nötr yerine toprak baglantisi yapıldığında sigorta atmayabilir ama kaçak akım amper dususunden dolayı atacaktır.Evdeki eğer hemen atmiyorsa evdeki hattin hemen hepsini denemek lazim

diğer durum
nemden kaçak akım rölesi atabilir .
temizlik sırasında fisfıslı deterjan sıkılmış , bir yerden su damlası akıntısı veya su buharından da olabilir .

Priz ve buatları açıp bağlantıları kontrol edin.İzolasyon eksikliği veya gevşek bağlantılar neden olmuş olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri