Kurutma makinesi şartel attırma (bulunduğum ilde çözebilen olmadı!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Açıkçası bu sitenin sadece bu işin ustalarının kendi aralarındaki iletişimi amacıyla kurulduğunu düşünmemiştim. Google'a "elektrik forum" yazınca önüme ilk çıkan site olduğu için burata yazdım. Forumlar genelde bilgi almak-vermek için kurulur. Bilgi almak isteyen herkes sorusunu sorar, bilgisini alır.

Forum girişinde; "Bu forum yalnızca ustalar ve duayenler arası iletişim içindir, düz vatandaş derdini anlatmak için meşgul edemez!" şeklinde bir uyarı yazılırsa, benim gibiler külliyatınıza zarar gelmeyeceği gibi; meslekten olmayanlara bir şeyler anlatmaya çalışırken yıpranmazsınız.

Sorunum için yardımcı olmaya çabalayan herkes hakkını helâl etsin, Allah razı olsun 🫡

forumda meslektaşlarımın fikirlerini bazen nezaketle bazen de acımasızca eleştirirken meslekten olmayan kişilere iltimas geçmemi mi bekleniyorsunuz?! üstelik mesajımda sadece aynı olayların tekrar anlatımından yorulduğumu ifade ettim. ne yani birileri alınacak gücenecek diye lafımızı mı esirgeyelim?! foruma üyelik, soru sorma, cevap verme usulleri belli ve tıkır tıkır da işliyor zaten ajitasyonun gereği yok meslektaşlarım sizinle ilgileniyorlar bu da yanlış yerde olmadığınızı göstergesidir.

forumda meslektaşlarımın fikirlerini bazen nezaketle bazen de acımasızca eleştirirken meslekten olmayan kişilere iltimas geçmemi mi bekleniyorsunuz?! üstelik mesajımda sadece aynı olayların tekrar anlatımından yorulduğumu ifade ettim. ne yani birileri alınacak gücenecek diye lafımızı mı esirgeyelim?! foruma üyelik, soru sorma, cevap verme usulleri belli ve tıkır tıkır da işliyor zaten ajitasyonun gereği yok meslektaşlarım sizinle ilgileniyorlar bu da yanlış yerde olmadığınızı göstergesidir.
Meslektaslarinizi acimasizca elestirdiginizi belirterek bunu herkese uygulayabileceginiz kanısına nerder vardiniz onu anlamadim?

Birileri alinacak gucenecek diye tabi ki lafinizi esirgeyeceksiniz. Buna nezaket deniyor. Her akliniza geleni soylemeden once "birini incitir miyim?" mekanizmanizin olmasi lazim. Buna da otokontrol deniyor.

Yani cevap vermeyeyim diyorum ama, kendinizi savunurken baska baska aciklar yaratiyosunuz.

Yeni gelenlerin siteye alinmamasini talep edin bence forum sahibine. Buralara yazmanizin manasi yok.

Ölçü aletiniz 6000 Amper . ( Süper )

600A üstat

Meslektaslarinizi acimasizca elestirdiginizi belirterek bunu herkese uygulayabileceginiz kanısına nerder vardiniz onu anlamadim?

Birileri alinacak gucenecek diye tabi ki lafinizi esirgeyeceksiniz. Buna nezaket deniyor. Her akliniza geleni soylemeden once "birini incitir miyim?" mekanizmanizin olmasi lazim. Buna da otokontrol deniyor.

Yani cevap vermeyeyim diyorum ama, kendinizi savunurken baska baska aciklar yaratiyosunuz.

Yeni gelenlerin siteye alinmamasini talep edin bence forum sahibine. Buralara yazmanizin manasi yok.

peki

Sıfır fazla olmuş ( özür )
Unit UT 251C Yüksek Hassasiyetli Kaçak Akım ölçer ( 600A )

ut251.png

Unit UT 251 A

2023-01-31 17.43.53.png

Simdi hizli bi ozet geceyim, sonra soru cevap ilerleyelim :)

Lg kurutmali camasir makinesi.

Fisi prize taktigim gibi kacak akim atiyor.

Ayni prize makinenin fisini sokup ketıl, utu vs. taktim atmadi. Makineyi evdeki diger prizlere taktigimda hepsi atti.

Servise gitti 1 hafta denediler baktilar hic bi problem yok. Orda bir kez bile sorun yaratmamis.

Eve geldi ilk gun calisti sonra yine basladi kacak akimi attirmaya.

Makineyi topraklamali ara kabloyla ust komsuya bagliyorum onun kacak akim atmiyor. (Komsunun kacak akim kontrol edildi saglam.)

Komsunun makinesini ayni ara kabloyla benim eve takiyorum benim kacak akim yine atiyor. (Komsunun makinesi de kontrol edildi saglam)

Şinayder kacak akim vardi degistirdim yenisini aldim. Tekrar denedim yine atti.

Evdeki tum prizlerden tum fisleri cektim. Tum isiklari kapattim. Makineye bagli olan sigorta haricindeki tum sigortalari da kapattim. Sadece makinenin fisini taktim yine atti :)

Makineyi 2 yildir kullaniyoruz. Bu olay son 15-20 gundur var.

Yani ust komsunun saglam makinesini bizim prize takinca kacak akimi attirmasaydi sorun benim makinede derdim ama sorun belli ki benim hattimda.

Elektrikciler şokta :)
Evi mi degistiricem simdi makine icin var midir boyle bisey yasayan :)
Gereksiz emoji kullanmayın!
Birde Lütfen akıl aldıysanız akıl verme moduma geçmeyin . Mesleki olarak yetersiz olup bilgi almaya geliyorsunuz birde ortamı geriyorsunuz.

Gidin bir mahalle elektrikçi sine yada servise şurada sorduğunuz soruyu ona sorun bakalım. Ne diyecek! Hayrına yardım alıp üstüne birde polemiğe girmek ve sebep olmak nedir? Anlamak gerçekten güç.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri