Kaçak akım rölesi bezdirdi

Bir başka elektrikçi ( yerinde incelemeden) durumun dairelere giden santrallerden (tam adı nedir bilmiyorum) olabileceğini söyledi. Yani dairelerin bağlandığı 2 ya da 3 santral olduğunu. Bunlardan bir noktaya aşırı yüklenme olabileceğini, bizim dairenin yerini değiştirdiğimizde sorunun çözüleceğini söyledi. (Teknik terimleri bilmediğimden dolayı tam anlatamamiş olabilirim.)
Sizce ne derece doğruluk payı vardır?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu k.a.k. rölesi atması sadece sizde mi ? yoksa hangi dairelerde ? ve tüm binada mı ?

Sadece bizde. Diğerlerinde herhangi bir problem yok.

Bir başka elektrikçi ( yerinde incelemeden) durumun dairelere giden santrallerden (tam adı nedir bilmiyorum) olabileceğini söyledi. Yani dairelerin bağlandığı 2 ya da 3 santral olduğunu. Bunlardan bir noktaya aşırı yüklenme olabileceğini, bizim dairenin yerini değiştirdiğimizde sorunun çözüleceğini söyledi. (Teknik terimleri bilmediğimden dolayı tam anlatamamiş olabilirim.)
Sizce ne derece doğruluk payı vardır?
Zayıf bir ihtimal, Usta Faz'ların değiştirilmesinden bahsetmiş. Fakat aynı Faza bağlı başka Aboneler de var.

Bu büyük boy ayakkabı alın. Ayağınıza vurmaz rahat edersiniz muhabbetine ben hiç katılmıyorum, hiç alakam olmaz onu söyleyim. Mevzu yanlış anlaşılmasın.

Bu büyük boy ayakkabı alın. Ayağınıza vurmaz rahat edersiniz muhabbetine ben hiç katılmıyorum, hiç alakam olmaz onu söyleyim. Mevzu yanlış anlaşılmasın.
Üstadım sana saygım büyüktür. Gel gör ki üreticiler de böyle tavsiye ediyor. Yoksa sizin statünüzün yanında biz ağzımızı açamayız, bunu samimiyetimle söylüyorum.

Benim önerim, üretici tavsiyesi ve saha tecrübelerine dayanır.

Üstadım sana saygım büyüktür. Gel gör ki üreticiler de böyle tavsiye ediyor. Yoksa sizin statünüzün yanında biz ağzımızı açamayız, bunu samimiyetimle söylüyorum.

Benim önerim, üretici tavsiyesi ve saha tecrübelerine dayanır.
Estağfurullah. Bu anlattıklarınızı hakedecek @sami inci ve @zeybek , @arkaplan ustalarimiz var forumda . Onların yanında bizim esamemiz bile okunmaz . Genede teşekkür ederim .

Son düzenleme:
Sadece bizde. Diğerlerinde herhangi bir problem yok.

kaçak akım pensampermetresi ile ölçüm ( prof çözüm )

2 videoyuda tamamını izleyin duruma göre yön çizin elektrikcinize danışınız .
diğer
son aşama .
bağışık tip kaçak akim rölesi takmak

tesisatınız monofaze olduğu için bu video uyğulaması ile çözüm uyğulabilir .
.

Son düzenleme:
iyi akşamlar
sisteminizde hiç bir değişim yapmadan sadece sigortada değişimi yapılmış anlatımınıza göre
farklı seri deneyin yada birebir değiştirin yada arkadaşın dedigi gibi legrant marka da tercih edebilirsiniz.
bu seride prolem cıkabilmekte ilk takıp teste atıp terar kuramadıgımız oldu birebir değiştirdik
imkanınız varsa farkılı marka veya model takıp test edin

elinizde hiç bir ölçüm cihazı olmadan test yöntemini deneyin :)
sigorta cıkışlarını sökün boşta yine atarsa arızalıdır.

Son düzenleme:
iyi akşamlar
5SV1 serisi tabi ev kullanımı için degil
incelemek isterseniz

Ekli dosyalar

• 5SV13131KK16_datasheet_en.pdf
    382.7 KB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990