Kaçak akım rölesi atması

Merhaba, banyodaki çamaşır makinesini çalıştırdığımızda kaçak akım rölesi atıyordu, şalterlerin amperi düşük olduğunu düşünerek şalterleri hepsini değiştirdim röle aynı ama(resimden de görüleceği üzere). Ancak yine atmaya devam etti. Başka bir prize de takıyorum atıyor. Ama bu hep olmuyor, tv vesaire başka yerlerdeki gücü azalttığımda sorun olmuyor. Neden olabilir? Röleyi de mi değiştirmem gerekir? Teşekkürler
IMG_20221031_203935.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İlk yanlışlığı 32 amper siğorta takmakla yapmışsınız .
Kablo kesiti
2.5 mm2 16 amper
1.5 mm2 10 amper
Desteği .
Bu siğortalar bağlı cihaz ürünler ( Watt veya amper değerleri )
1 . siğorta
2 . ...
..... gibi

Siğorta kutusunun içinin fotosunu yayınlarsanız
Foto çekim netliği önden % 45 eğimli altan ve üstten kablolar gözükür hali ile .

Kaçak akım koruma rölesi ....

Büyük ihtimaller ürünlerdeki mA kaçaklar birleşiyor .
Çamaşır makinesini çalıştırdığımızda kaçak akım rölesi genelde atıyor demenizden çamaşır makinasızda kaçak var diğer bir cihazda kaçak olunca kaçak akım koruma rölesi atta durumuna geliyor .
Olabilir .

Ölçümler .

Diğer
Arkadaşların önerileri
.

Yazıya ek .

Tesisatta ve çamaşır makinasında sorun olabilir

Merhaba hocalarım, evimde çamaşır makinesine takılı aşağıdaki akım koruma prizim vardı ev değiştirdik ve yeni evde, taktıktan birkaç gün sonra ışığının yanmadığını fark ettim. Acaba nedendir içerisindeki devresi mi yandı? Bilgisi olan aydınlatabilirse çok sevinirim.

Akım koruma priz çalışmıyor

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/akım-koruma-priz-çalışmıyor.146553/#post-952786

İlk yanlışlığı 32 amper siğorta takmakla yapmışsınız .
Kablo kesiti
2.5 mm2 16 amper
1.5 mm2 10 amper
Desteği .
Bu siğortalar bağlı cihaz ürünler ( Watt veya amper değerleri )
1 . siğorta
2 . ...
..... gibi

Siğorta kutusunun içinin fotosunu yayınlarsanız
Foto çekim netliği önden % 45 eğimli altan ve üstten kablolar gözükür hali ile .

Kaçak akım koruma rölesi ....

Büyük ihtimaller ürünlerdeki mA kaçaklar birleşiyor .
Çamaşır makinesini çalıştırdığımızda kaçak akım rölesi genelde atıyor demenizden çamaşır makinasızda kaçak var diğer bir cihazda kaçak olunca kaçak akım koruma rölesi atta durumuna geliyor .
Olabilir .

Ölçümler .

Diğer
Arkadaşların önerileri
.
Niye 32 almakla hata ettim tam anlamadım hocam. Yüksek olması daha iyi değil mi? Bir de röleyi hangisinden alayım

Merhaba, banyodaki çamaşır makinesini çalıştırdığımızda kaçak akım rölesi atıyordu, şalterlerin amperi düşük olduğunu düşünerek şalterleri hepsini değiştirdim röle aynı ama(resimden de görüleceği üzere). Ancak yine atmaya devam etti. Başka bir prize de takıyorum atıyor. Ama bu hep olmuyor, tv vesaire başka yerlerdeki gücü azalttığımda sorun olmuyor. Neden olabilir? Röleyi de mi değiştirmem gerekir? Teşekkürler
Ekli dosyayı görüntüle 92274
Kaçak akım rölesi atıyorsa çamaşır makinasının ısıtıcı rezistans arizalidir eğer ölçü varsa fişi çekin makinanin arkasında kazan altında reziztaans ölctugubuzde gövdeye kaçağı görürsünüz devamlı yapmaması rezistansı icndeki telin daha tam kopmamasi

ç.makinanın içi su dolu iken arızalı rezistans k.akım rolesini attırır,
her zaman atmaması bu yüzden, resiztansta delik vardır

Çamaşır makinenizin rezistansı mi değiştirin sorununuz çözülecektir ev bu üstad takmışsin 40A geçen ay 5 kaynak makineli 1 torna 1 freze tezgahı mutfak ofis gerec merec olan bir yere arızaya gittim işletme 10 yılda faal bir işletme ana besleme 40A idi cogu makinada çalışıyordu aktif sen napiyosun eve 40 A takılır mı :))

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri