Kaçak akım rölesi atması

Anahtardan kapatma yerine,fişten çekmeyi denedinizmi ?

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Anahtardan kapatma yerine,fişten çekme-
yi denedinizmi ?
Hayır denemedim cunku ocak ankastre oldugu için tezgaha vidalı prize ulaşmak mümkün değil. Ocakta ik tane knob var biri ısı ayarı diğeri program yani pişirilecek ürün seçme. Isı ayarında kaçak akım atmıyor ama program seçmede atıyor.

sorunu videoya çekin , servise haber verin , tutanaklayın . isteseniz yeni fırın isteyin .
fabrika çıkışı olsun ( test ) edilmiş .
ne alaka diyeceksiniz , bu sorun fabrikanında gözünden kaçmış olabilir .
tamir ,tamiri getirir , sıfır gibi olmaz .

Son düzenleme:
Bravo bu kimsenin aklina gelmemişti.tebrikler..
İlk önce küçüğüne alışınca bir süre sonra büyüğü gelince koymuyor insana ( Kurbağa-kaynar su deneyi ) . Biz nelere alıştık bu ülkede . 270 mA fazlası masal gelir bize :)

sorunu videoya çekin , servise haber verin , tutanaklayın . isteseniz yeni fırın isteyin .
fabrika çıkışı olsun ( test ) edilmiş .
ne alaka diyeceksiniz , bu sorun fabrikanında gözünden kaçmış olabilir .
tamir ,tamiri getirir , sıfır gibi olmaz .

Bu gün servisten geldiler fırını başka prizde drnediler sorunu videoya cekti ve fabrikayla görüşeceğini ve bana bilgi vereceklerini söyledi. Kanuni olarak bunu değişimini nasıl talep etmem gerekiyor? 20 temmuzda aldım fırını.

Kaçak akımı 40A 300mA ile değiştir
Hangi marka ile değiştireyim, bendeki makel..

Alakası var mı bilmiyorum ama forumda bir arkadaşın başına benzer durum gelmişti. Servis doğalgaz boru kelepçesinde sorun var demiş. Doğalgaz flexi hortumunu ayirinca atmadığını söylemişti. Son çare denemek de fayda var.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/ankastre-ocak-kaÇak-akim-rÖlesİ-aÇma.121460/#post-778207
Fırın ankastre ocaktan ayrı. Sadece elektrik bağlantılı. O yüzden başka yere bahane bulamazlar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri