Hastane Projesi

arkadaşlar, hastane çok detaylı konu, elinizde örnek projeler var ise de türkiyede yapılan her hastahane sağlık bakanlığı standartlarına uymak zorunda ve bu standartlar bakanlıkça güncelleniyo sürekli. yani eski hastanelere bakıp yeni hastane projesi çizerken temkinli olun.

bizim sağlık bakanlığında yaptığımız şey şu, hastane proje çizim ihalesi alan firmadan, öncelikle gelip bizle teknik görüşme yapmasını istiyoruz. böylece daha sonra yap-boz durumunu engellemeye çalışıyoruz. en doğrusu bu

merhaba arkadaşlar ben bir özel hastahanede teknisyenim yoğun Bakım ünitelerinde prizler genellikle duvarda deyilde yatak başı ünitelerinde olur her yatak başı ünitesi ne bir ups linye vermeniz yeterli olur ünitelerin grup prizleri oluyor aydınlatmalarda özel armatürler kullanılıyor.

slm arkadaşlar,
hastane projesinde hiç çalışmadım. Merak ettiğim konu şu, yatakhanelerdeki çağrı butonları nasıl çalışıyor. yangın alarm sistemimi kullanılıyor?

arkadaşlar projelei forumda yayınlarsanız daha iii olur bence...hem herkes öğrenmiş olur hemde projeler üzerinde herkes yorum yapabilir....şimdiden teşekkürler..

arkadaşlar neden herkes mail adresini veriyor ki, burdan yayınlansın herkes faydalansın. Bence kişisel adreslere istemek çok bencilce, bu site paylaşım sitesi değil mi? yönetici arkadaşlardan yardım bekliyorum.

slm arkadaşlar,
hastane projesinde hiç çalışmadım. Merak ettiğim konu şu, yatakhanelerdeki çağrı butonları nasıl çalışıyor. yangın alarm sistemimi kullanılıyor?

hayır.hemşire çağrı tesisatı çekiliyor ayrı olarak.tüm yataklarla hemşire bankosu arasında haberleşme kablosu çekiyorsunuz.tüm veriler bankoda panelde görünüyor.

arkadaşlar. hemşire çağrı sistemi, özfe arkadaşın da dediği gibi bağımsız bir tesisattır. özfe'nin anlattığı gibidir. hatta bunun projesi ayrı bi pafta olarak istenir, ya da bazen seslendirme, telefon gibi prjelerle birlikte bir paftaya çizilir. ama bağımsızdır.

yoğun bakım için standart yatak başı yoğun bakım ünitesi (Y.B.U) kullanılır. bu, detay paftasında tam olarak çizlir, anlatılır. projede YBU diye yazılıp geçilir. her YBU 12 adte ups priz içerir. 6 sağda 6 solda. yoğun bakım üniteleri tıpkı ameliyathaneler gibi IZOLE TRAFO ile beslenir. ortalama olarak her iki YBU için 10 KVA lık bir IT (izole trafo) kullanılabilir.

arkadaşlar. hemşire çağrı sistemi, özfe arkadaşın da dediği gibi bağımsız bir tesisattır. özfe'nin anlattığı gibidir. hatta bunun projesi ayrı bi pafta olarak istenir, ya da bazen seslendirme, telefon gibi prjelerle birlikte bir paftaya çizilir. ama bağımsızdır.

yoğun bakım için standart yatak başı yoğun bakım ünitesi (Y.B.U) kullanılır. bu, detay paftasında tam olarak çizlir, anlatılır. projede YBU diye yazılıp geçilir. her YBU 12 adte ups priz içerir. 6 sağda 6 solda. yoğun bakım üniteleri tıpkı ameliyathaneler gibi IZOLE TRAFO ile beslenir. ortalama olarak her iki YBU için 10 KVA lık bir IT (izole trafo) kullanılabilir.

Şu sıralar hastanenin koroner yoğunbakım tesisatı ile uğraşmaktayım.11 adet yatak var.her yatağa ve pendantına ups kkablosu çektik.kabloları bir yerde topladık.şimdi benim sorum, bu koroner yoğunbakımın kendine özel bir panosu var mı yoksa pano elektrikçi tarafından mı yapılacak.her yataktaki priz için kaçak akım ayrı mı olacak.

ben sana söliem tomografı cıhazları 22khz mınımum ve 63 amp hesapla dıayalız 16 amp rotgen 32 devamda d

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,245
Son üye
übeyt doksar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri