Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

elimde gemo ar1-a modeli var bir firmanın yapıp bıraktığı şu an fab içinde bir yerde kullanııyor bunun içindeki programı upload etmek için neler yapmam gerekiyor
1- hangi versiyonu kullanmam gerekiyor
2-programın iiçinde uploand seçeneği göremedim 232 bağlantıyı yapıp enerjisini verip com ayarını yaptıktan sonra proramı açınca otomatikmen kendisi açılıyormu?
3- pc ye nasıl kayı ypıyoruz......
bu konular hakkında bilgi verirseniz sevinirim saygılar veya ozel tel verirseniz arıyabilirm

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Efe Bey merhaba,

Ürünlerimizde upload özelliği yok.
Cihaza yüklenmiş programı göremiyorsunuz.
Üzerine yeni program yüklemeniz mümkün.

İlerki versiyonlarda kullanıcı isterse yazdığı programı geri çağrılabilir hale getirebilecek ve bu özellik şifre korumalı olacak.

İyi Çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

elimde gemo ar1-a modeli var bir firmanın yapıp bıraktığı şu an fab içinde bir yerde kullanııyor bunun içindeki programı upload etmek için neler yapmam gerekiyor
1- hangi versiyonu kullanmam gerekiyor
2-programın iiçinde uploand seçeneği göremedim 232 bağlantıyı yapıp enerjisini verip com ayarını yaptıktan sonra proramı açınca otomatikmen kendisi açılıyormu?
3- pc ye nasıl kayı ypıyoruz......
bu konular hakkında bilgi verirseniz sevinirim saygılar veya ozel tel verirseniz arıyabilirm

anladım bu özelliği olmadığına üzüldüm ama türk malı olması na çok sevindim işallah oda olacaktır başırılarınızın devamını dilerim

Merhaba, OKAN bey,
Elimizde kullandığımız AR2-A-24VDC-12D2A modeli var bir uygulamamızda kullanıyoruz.
İkincisini alıp aynı uygulamayı yüklemek istiyoruz .Yanlız elimdekini biz yükleme yapmadığımızdan bunu nasılyapabilirz bir yolu varmı ?

Mehmet Adıgüzel
[email protected]

Merhaba, OKAN bey,
Elimizde kullandığımız AR2-A-24VDC-12D2A modeli var bir uygulamamızda kullanıyoruz.
İkincisini alıp aynı uygulamayı yüklemek istiyoruz .Yanlız elimdekini biz yükleme yapmadığımızdan bunu nasılyapabilirz bir yolu varmı ?

Mehmet Adıgüzel
[email protected]

Mehmet Bey, merhaba,

Cihazdan program çağırmak mümkün değil.

Aynı programı yüklemek için ladder dosyasına sahip olmanız gerekiyor.

İyi Çalışmalar...
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Bir zamanlar koskoca arçelik bile ' montaj sanayii ' diye küçümsenirdi ama bugün arçelik'in gerek ülkemizde gerek dünyada geldiği yer belli. Ben de mecburen gemo kullandım müşterinin isteğine binaen,evet tabi ki bir logo!,bir zelio değil ama unutmayalım;bu insanların da arkalarında büyük bir finans desteği yok,başlamak bitirmenin yarısıdır,eğer yapacağınız uygulama 8 giriş,4 çıkıştan fazlaysa ve karmaşık değilse gemo hakikaten avantajlı.Bence destek verelim.

merhaba arkadaşlar
gemo simülasyondan kullandığım kadarıyla harika bir plc.bence bir çok uygulamada kullanılabilir.ben ufak uygulamalar için s7-200 serisi kullanıyorum.ama maliyetli oluyor.gemo bence bir çok uygulamada s7-200 yerine kullanılabilir.fakat bu plc ye harici teks panel bağlanıyor mu.bağlanırsa hangi marka ve model kullanabiliriz.saygılar...

merhaba arkadaşlar
gemo simülasyondan kullandığım kadarıyla harika bir plc.bence bir çok uygulamada kullanılabilir.ben ufak uygulamalar için s7-200 serisi kullanıyorum.ama maliyetli oluyor.gemo bence bir çok uygulamada s7-200 yerine kullanılabilir.fakat bu plc ye harici teks panel bağlanıyor mu.bağlanırsa hangi marka ve model kullanabiliriz.saygılar...

merhaba,

Şu an ürünlere harici panel bağlanamıyor.

Modbus modülü piyasaya sürüldüğünde bu protokolü destekleyen operatör panelleri ile haberleşebilecek.

Ayrıca GEMO ürünleri ile birlikte kullanılmak üzere geliştirilecek teks panelleri de üretim planlarımız arasında var.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

merhaba , okan bey

endüstriyel otomasyon programı öğrencisiyim plc sistemi ile yeni tanışmış durumdayım beni bu konuda en temel seviyede aydınlatmanızı rica ederim. ayrıcaböyle bir program hazırladığınız için teşekkür ederim
sinan ünal (serra)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri