Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

neye plc denemiyor anlamadım Programable Logical Controller yani is it programable :yes
is it logical: ee yes Does it controls= if you can control it.
o zaman neden plc diyemiyorsunuz. Benim Kullanmadığım bir plc çeşiti yok hmı lerinde popüler olanlarını tamammını çok kritik uygulamalarda kullandım.
Gemo on numara , ben 2 yılı aşkın 100 lerce uygulamada kullandım sorun yok

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
gemo ürünlerini kullandım çok sorunsuz çalışıyor memde fiyat olarak ucuz SÜRKİT BİSKÜVİ

AR2'ye PLC niteliğini yakıştıramayan arkadaşlar, acaba DURUM MAKİNALARINI incelediler mi? acaba. Kaç tane akıllı rölede böyle bir özellik var???

Selamun aleyküm Okan bey Öncelikle bir TÜRK firmasının böyle bir cihaz üretmesi çok gurur verici bir durum sizi bu yüzden kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum. daha önceden gemo akıllı röle ile ilgili hiç bir çalışma yapmadım fakat şu andan sonra sanıyorum ki parklar bahçeler şelaleler aydınlatma ile alakalı bir çok işimiz var ismini vermek istemediğim bir belediyede elektrikçi olarak çalışmaktayım ve bu park bahçe şelale aydınlatma sulama gibi işlerinde sizin ürününüz olan Gemo akıllı röle/PLC lerinizi kullanmak istiyorum bir çok işimde yetecek hatta artacak özelliklere sahip bir cihaz.

Sorum ise şunlar :
1: Bu cihazların içinde pic işlemcisi mi var ve pic varsa bootloader ile mi programlanıyor ?

2: Bu cihazlara gerçek zaman saati ekleneceğini okumuştum eklendi mi ? eklendiyse daha çok işime yarayacak...

Selamun aleyküm Okan bey Öncelikle bir TÜRK firmasının böyle bir cihaz üretmesi çok gurur verici bir durum sizi bu yüzden kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum. daha önceden gemo akıllı röle ile ilgili hiç bir çalışma yapmadım fakat şu andan sonra sanıyorum ki parklar bahçeler şelaleler aydınlatma ile alakalı bir çok işimiz var ismini vermek istemediğim bir belediyede elektrikçi olarak çalışmaktayım ve bu park bahçe şelale aydınlatma sulama gibi işlerinde sizin ürününüz olan Gemo akıllı röle/PLC lerinizi kullanmak istiyorum bir çok işimde yetecek hatta artacak özelliklere sahip bir cihaz.

Sorum ise şunlar :
1: Bu cihazların içinde pic işlemcisi mi var ve pic varsa bootloader ile mi programlanıyor ?

2: Bu cihazlara gerçek zaman saati ekleneceğini okumuştum eklendi mi ? eklendiyse daha çok işime yarayacak...

Merhaba,

Bizde ilginiz için teşekkür ederiz.

Cihaz sadece ladder logic ile programlanıyor.
Gerçek zaman saati ile ilgili çalışmalar sürüyor. Yakında bu modeli piyasaya süreceğiz. Hazır olunca forumdan da duyuracağım.

İyi Çalışmalar...
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

merhaba okan bey. bende yaklaşık 15 yıldır bu mesleğin içerisinde uğraş veriyorum.yaklaşık 5-6 yıldır bazı projelerimde plc yerine akıllı röle kullanıp maliyetten kısmaya çalışıyordum. genelde siemens logo kullandım.ama gemoyu kullanan arkadaşların memnuniyeti beni etkiledi.en kısa zamanda türk yapımı gemoyu kullanacağım.ayrıca beni en çok etkileyen durumlardan biride her soru soran yardım isteyen arkadaşa muhakkak yardım etmeye çalışıyorsunuz.eminim benim gibi düşünen nice meslektaşımda bu özverinizden dolayı sizi takdir ediyordur.inanın marka vermek istemiyorum ama büyük firmalardan bir mal alıyoruz( örn;logo )kendisi para,kablosu para,programlama CDsi para bide bu yetmezmiş gibi bide sorun çıktımı muhattap bulamıyoruz sallayıp duruyolar inanın ben bıktım.inşallah sizin firmanızda günün birinde dünya çapında büyür ve heryerde kullanılmaya başlar.ancak müşterilerle diyaloğunuz.aynen böyle samimi kalsın lütfen.başarılarınızın devamını dilerim iyi çalışmalar.

Merhaba,

İlginiz ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.
Müşterilerimizden bu tür motive edici mesajlar almak gerçekten çok güzel.

Ürünleri kullandığınızda umarım memnun kalırsınız.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

merhaba okan bey. bende yaklaşık 15 yıldır bu mesleğin içerisinde uğraş veriyorum.yaklaşık 5-6 yıldır bazı projelerimde plc yerine akıllı röle kullanıp maliyetten kısmaya çalışıyordum. genelde siemens logo kullandım.ama gemoyu kullanan arkadaşların memnuniyeti beni etkiledi.en kısa zamanda türk yapımı gemoyu kullanacağım.ayrıca beni en çok etkileyen durumlardan biride her soru soran yardım isteyen arkadaşa muhakkak yardım etmeye çalışıyorsunuz.eminim benim gibi düşünen nice meslektaşımda bu özverinizden dolayı sizi takdir ediyordur.inanın marka vermek istemiyorum ama büyük firmalardan bir mal alıyoruz( örn;logo )kendisi para,kablosu para,programlama CDsi para bide bu yetmezmiş gibi bide sorun çıktımı muhattap bulamıyoruz sallayıp duruyolar inanın ben bıktım.inşallah sizin firmanızda günün birinde dünya çapında büyür ve heryerde kullanılmaya başlar.ancak müşterilerle diyaloğunuz.aynen böyle samimi kalsın lütfen.başarılarınızın devamını dilerim iyi çalışmalar.

Set seviye ile set tetik arasındaki fark nedir Okan Bey?

Merhaba sanli bey, bobinlerde tetik özelliği olması o çıkışın (S7-200 e benzetirsek) SET öncelikli çalışmasını, Seviye özellikli olması ise RESET öncelikli çalışması demektir. Yani tetik çalışmada reset sinyali olsa dahi bobin set edilebilir. Seviye çalışmada reset sinyali varsa aynı anda set veremezsiniz, kolay gelsin....

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için,kullanım kılavuzunu okurken tam olarak anlayamamıştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri