Endüktifi hesaplayan program arıyorum

murat_15

Üye
merhaba arkadaşlar daha önce yazıldıysa özür dilerim... Ben basit bi proğram arıyorum proğrama cezaya giren bir abonenin aktifini reaktifini ve kapasitifini vereceğim bana reaktifin veya kapasitifin normalda kaç olması gerektiğini gösterecek bi proğram arıyorum veya bunun formüllerini bana yazabilirseniz çok sevinirim..... teşekkürler....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
murat bey merhaba;

bunun formülü var formül şöyle %end=end/aktif*100 çıkan değer 50 kvar üstü sözleşmesi olan yerlerde 20 . Altı olan yerlerde 33 den fazla ise cezaya girmiştir.
%cap=cap/aktif*100 çıkan değer burdada aynı şekilde 50 kvarın üstü sözleşmesi olan yerlerde 15. 50 kvarın altı olan yerlerde ise 20 den fala çıkıyorsa o işletme capasitifden cezaya giriyor demektir.

şimdi size Entesin RG3-12CS reaktif güç kontrol rölesinden bahsetmek istiorum biraz bu röle haberleşme özelliğine sahiptir.yani size uzaktan izleme olanağı sağlıyor.
uzaktan izleme yapabilmek için gerek ürünler ENTES RG3-12CS,ENTES SW1 YAZILIM VE ENTES EMG GATEWAY MODEMDİR.(izleme yapılacak yerde internet olması yeterli)

Entesin bu haberleşme sistemiyle anlık uzaktan izleme yapabilirsiniz.Geçmişe dair rapor alabilirsiniz.Alarmları görebilir ve ona göre tedbir alabilirsiniz.

Daha detaylı bilg almak isteyen arkadaslar mail adreslerini veya ilretişim bilgilerini yazarlarsa sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
değerler ornek olarak verilmiştir

aktif -12345 2345/12345*100=18 çıkıyor %18 reaktif normal bir değer
reaktif -2345
kapasitif-345 345/12345*100=2.79 çıkıyor % 3 gibi bi değer çıkıyor kapasitifte normal bu mantıkla çöze bilirsin arkadasım

çok sağol kardeşim yani endüktif 50 kvar 20 olması gerekiyor 50 kvarın altında ise 33ün altında olması gerliyor öyle mi????

yukarıda bahsedilen Entes marka cihazın yazılımı ücretli midir??

daha önce bir tablo hazırlamıştı arkadaşımız aratırırsan bulabilirsin formda

forumda bunu kontrol edıp hesaplıyan, endeks proğramları var, aratırrsan bulursun..

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,280
Son üye
sıdıç45

Yeni konular

Geri