Elektrik Hattından kablo çekme

Öncelikle Selamun Aleyküm. Hattan priz kablosu çekmek istedim lakin 4 mavi 3 siyah birde kirmızı kablo vardi yani topraklama yoktu. Birkac denemeden sonra yakın odadaki mavi ve kahverengi kablosu olan lamba yanmaz oldu kontrol ettigimde ikisinede elektrik gelmiyodu. Neden kaynaklanmış olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Not : Priz kablosu topraklamassı olan başka bir prizden çektim

Trol ün yeri denizdir . İyi avlar .
Avlanan olma dikkat et sana en tehlikeli insan tipinden bahsedeyim 1. Olan cahil bilmeyen boş konuşan profesyonel olduğunu idda eden 2. Olan ise kendi deneyimiyle alışılagelmişlerin dışına çıkarak kendine yer edinen ve bunu savunan devamlı üretken olan kişi kendine iyi bak 😉 ( prof kişi)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sıfırlama neden kullanılır ve Toprak hattı neden mavi kablo ile taşınır bunları buldum
Bu cümleleri sarf ettiğiniz an meslek etiğime uymayan gereksiz kişilerle sohbet kurma gereksiniminde bulunmuyorum, sizi de engelliyorum.

Avlanan olma dikkat et sana en tehlikeli insan tipinden bahsedeyim 1. Olan cahil bilmeyen boş konuşan profesyonel olduğunu idda eden 2. Olan ise kendi deneyimiyle alışılagelmişlerin dışına çıkarak kendine yer edinen ve bunu savunan devamlı üretken olan kişi kendine iyi bak 😉 ( prof kişi)
Meslekte 30 sene sonunda saçını başını hatta kaşlarını bile ağartmış bir teknik eleman olarak sizin güttüğünüz koyun kadar benim sevgi ve saygı dolu ilişkiler icinde bulunduğum çoban oldu . Selametle.....

Kendi ustalarimiz meslegi ve elektrigi küçümseyerek "Ben carpildim birsey olmadi , sende carpil olmaz! " diyor . Birde Ustune " elektrigi gozunde büyütme" diyorken, iş veren neler der var gerisini sen düşün ... yinede arkadaşın uzerine cok varmayalim. Bence farkinda olmadan Maksadın i asti...

Kendi ustalarimiz meslegi ve elektrigi küçümseyerek "Ben carpildim birsey olmadi , sende carpil olmaz! " diyor . Birde Ustune " elektrigi gozunde büyütme" diyorken, iş veren neler der var gerisini sen düşün ... yinede arkadaşın uzerine cok varmayalim. Bence farkinda olmadan Maksadın i asti...
"Ustalarımız" derken? 🙂

"Ustalarımız" derken? 🙂
Insanın frenleri patlamış kamyon gibi hayatı yaşaması kendi tercihi olabilir. Ama bunu birilerine yaşam tercihi olarak önermesi açık gerizekaliliktir malesef . Herkesin ailesi , sevdikleri , sorumlulukları var . İnsan hayatı o kadar ucuz değil.

Insanın frenleri patlamış kamyon gibi hayatı yaşaması kendi tercihi olabilir. Ama bunu birilerine yaşam tercihi olarak önermesi açık gerizekaliliktir malesef . Herkesin ailesi , sevdikleri , sorumlulukları var . İnsan hayatı o kadar ucuz değil.
Ve "usta" payesi yılların süzgecinden geçen, ilmek ilmek dokunmuş bilgi dağarcığının hayat bulmuş haline verilmesi gereken ünvan olmalıdır.
Bu ünvana sahip olan insanlar öncelikle öz benliklerine saygı gereği mesleklerine saygısızlık yapmazlar ve genellikle aklı başında tavsiyelerde bulunurlar. 🙂

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri