Suda elektrik var!

Fen Bilimleri, umarım termosifondandır da yenisini alarak kolayca halledebilirim.
madem öğretmensiniz size hocam diye hitap edeyim termosifonun yanında sigorta varsa kontrol edermisiniz sigortaya faz yerine nötr bağlanmış olabilir zaten sudaki kaçak büyük ihtimal termosifondan

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
madem öğretmensiniz size hocam diye hitap edeyim termosifonun yanında sigorta varsa kontrol edermisiniz sigortaya faz yerine nötr bağlanmış olabilir zaten sudaki kaçak büyük ihtimal termosifondan
Termosifonun sigortası doğru bir şekilde bağlı (termosifon ve topraklı prizlerin hepsini buatlarından da kontrol ettim faz nötr toprak bağlantıları anlamında) kontrol ettim. Birkaç gündür suda elektriğe rastlamadım. Ancak mutfak prizlerinden birinde priz çerçevesine elektrik geliyordu duvara temas ediyordu (toprakla metal çerçeve teması gerçekleşti patladı öyle anladım ve sigorta atmadı. prizde herhalde bağlantıdan dolayı temas vardı) onu yaptım. Ev sahibi su borularının plastik olduğunu söylüyor, bu arızalı prizden mi kaynaklı bilmiyorum ancak ihtimalin az olduğunu düşünüyorum. Çünkü banyo musluklarında mutfak musluğundan daha fazla akım vardı en son. Termosifon için usta çağırdım onu bekliyorum artık.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri