Elektrik kaçağı hk. yardım istiyorum

Koray Uner

Üye
Değerli Abilerim, Kardeşlerim... İçinden çıkamadığım ve bir çok ustanın içinden çıkamadığı durumu özetliyorum : Binanın tüm elektriği daire daire sigortalardan ve ana sigortadan kapatıldı. Bina elektriği YOK. Kırk dakika boyunca bu şekilde olmasına rağmen sadece benim dairede ve sadece mutfakta; musluk başlığından, doğal gaz üstten geçen borularından, ocak üzerindeki çaydanlıktan bile kontrol kalemini tuttuğumda yanıp sönüyor, bazen kuvvetli hızlı yanıp sönüyor bazen kuvvetsiz hızlı yanıp sönüyor ama bir statik elektrik mevcut bundan eminim. Zaten dokununca hafif çıt diye çarpıyorda zaten. Bina yeni bina. Bu olay son on beş gündür filan böyle ne usta getirsek çözemedi, herşeyi ama herşeyi yaptık, sadece bizim dairenin elektriğini kesme, prizleri kontrol etme, tüm binanın elektriğini kesme, kombiyi kesme, kombiyi kapatma, her ne yaptıysak çözüm olmadı yine gördüm yanıp söndüğünü yine gördüm. Ama yan komşularıma da baktım onlara tuttuğumda hiçbir şey yok sıfır statik elektrik. Benden kaynaklansa onlarda da yanar artı iş yerinde de bi dünya metal var orda çarpar yani olay bendeki statik elektrik ile ilgili değil, kısacası bu mutfağa bu borulara bu kalorifer demirlerine (peteklere değil bakın demirleri var ya duvardan çıkan onları kastediyorum) bu musluk başlığına bu ocak üzerindeki çaydanlığa bu statik elektrik nerden geliyor ustalarım Allah rızası için aydınlatıcı bir fikir evi sattıracak bana

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
daire içinde statik elektrik görülmeye başladığı tarihlere yakın , yeni olarak ne aldı iseniz onları ( özellikle halı gibi eşyalar ) toplayın , hava ceryanı varsa engelleyin ,çözüm aslında sizde çünkü dairedeki bir değişiklikten sonra olmuştur .

mutfakta halı varsa onu kısa süreliğine kaldırın. sorun mutfak halısı olabilir.
Çok hatta aşırı haklı olabilirsiniz, çünkü bu olay yaklaşık on beş gündür var daha öncesinde oyun matı vardı sünger, sonra temizlik yapıp onu kaldırıp halı serdik, halıyı kaldırarak deneyeceğim muhakkak ve hiç bu açıdan bakan olmadı ama mantıkı nedir bunun ustam , yani ne alakası var diyor insan ister istemez ben mutfakta daha önce de halı kullandım ama böyle bir şey olmadı , üç sene boyunca halı vardı sonra oyun matı serdik, daha yenicede halı serdik
daire içinde statik elektrik görülmeye başladığı tarihlere yakın , yeni olarak ne aldı iseniz onları ( özellikle halı gibi eşyalar ) toplayın , hava ceryanı varsa engelleyin ,çözüm aslında sizde çünkü dairedeki bir değişiklikten sonra olmuştur .
Çok hatta aşırı haklı olabilirsiniz, çünkü bu olay yaklaşık on beş gündür var daha öncesinde oyun matı vardı sünger, sonra temizlik yapıp onu kaldırıp halı serdik, halıyı kaldırarak deneyeceğim muhakkak ve hiç bu açıdan bakan olmadı ama mantıkı nedir bunun ustam , yani ne alakası var diyor insan ister istemez ben mutfakta daha önce de halı kullandım ama böyle bir şey olmadı , üç sene boyunca halı vardı sonra oyun matı serdik, daha yenicede halı serdik, mantığını merak ettim gerçekten çok merak ettim

Son düzenleme:
mutfakta halı varsa onu kısa süreliğine kaldırın. sorun mutfak halısı olabilir.

Mantığı budur.
Sorun çözülmüştür :) çok ama çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun sizden :) kontrolkalemi.com forum sitesine de bana bu imkanı sunduğu için ayrıca teşekkür ediyorum, çok sağolun ustalarım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorun çözülmüştür :) çok ama çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun sizden :) kontrolkalemi.com forum sitesine de bana bu imkanı sunduğu için ayrıca teşekkür ediyorum, çok sağolun ustalarım :)
Çözülmüş derken başkalarının da faydalanabilmesi için çözümü açıkça yazsanız keşke! Ben mi kaçırdım yoksa?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri