Elektrik Hattından kablo çekme

Öncelikle Selamun Aleyküm. Hattan priz kablosu çekmek istedim lakin 4 mavi 3 siyah birde kirmızı kablo vardi yani topraklama yoktu. Birkac denemeden sonra yakın odadaki mavi ve kahverengi kablosu olan lamba yanmaz oldu kontrol ettigimde ikisinede elektrik gelmiyodu. Neden kaynaklanmış olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Not : Priz kablosu topraklamassı olan başka bir prizden çektim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bizde bir Bakım firmasının elemanı var diyorki abi çalışan sisteme çomak sokarsan bozulur. Bende diyorumki çomağı işten anlayan biri soksun bakalım bozuluyor mu? İşten anlamıyorsun sonra da çalışan sisteme çomak sokarsan bozulur diyorsun. Ne yani sisteme bakım yapmayalım mı?
Sizinkide biraz öyle olmuş. Madem işten anlamıyorsunuz neden kurcaladınız? Canınıza ve malınıza zarar gelmeden evvel İşten anlayan birini çağırın bence...​

bazen bana ve diğer ustalara kızıyorlar ama haklıyız. bu güne kadar gittiğim hiç bir işletmede, işletme sorumlusu olman ne AC kullandım ne de hat çekmek gerekir ben yap, o iş işletme sorumlusunun işidir. yani yetkili kişinin işidir. (tatil köyleri/oteller/fabrikalar/üretim tesisleri/ zincir marketler ve kuaförler bile dahil)

Öncelikle Selamun Aleyküm. Hattan priz kablosu çekmek istedim lakin 4 mavi 3 siyah birde kirmızı kablo vardi yani topraklama yoktu. Birkac denemeden sonra yakın odadaki mavi ve kahverengi kablosu olan lamba yanmaz oldu kontrol ettigimde ikisinede elektrik gelmiyodu. Neden kaynaklanmış olabilir yardımcı olursanız sevinirim. Not : Priz kablosu topraklamassı olan başka bir prizden çektim
Kablolara faz nötr toprak demek yerine siyah, beyaz, mavi, pembe, mor, eflatun gibi güzelim renkleri saymak yerine hiç ellememek bence en güzeli ve en iyisi. Güzel olan renkler bir hata sonucu hayatınızdan etmesin.

Kardeşim bu işi öğreneceksen hevesin varsa pembe mor kablo da olsa biraz çarpıl hoşuna giderse yeniden dene eğer ölmez isen güçlenir sonunda araştırarak sorunu bulursun her elektrikçi defalarca carpılmıştır korkmayın deneyin ve araştırıp sonuç odaklı yaklaşın ölçü aleti kullanmayı öğrenirsen çoğu arızayı bulursun elektrik abartıldığı kadar zor bir iş değil bizim insanımız zorlaştırıyor emin olabilirsin kendine iyi bak 😉

Kardeşim bu işi öğreneceksen hevesin varsa pembe mor kablo da olsa biraz çarpıl hoşuna giderse yeniden dene eğer ölmez isen güçlenir sonunda araştırarak sorunu bulursun her elektrikçi defalarca carpılmıştır korkmayın deneyin ve araştırıp sonuç odaklı yaklaşın ölçü aleti kullanmayı öğrenirsen çoğu arızayı bulursun elektrik abartıldığı kadar zor bir iş değil bizim insanımız zorlaştırıyor emin olabilirsin kendine iyi bak 😉
İnsan hayatı üzerine böyle keleş biçimde muhabbet yapılmaz. Saçmalamanın bir sınırı var . Trol olduğun çok belli . Git başka yerde yap o işleri.

İnsan hayatı üzerine böyle keleş biçimde muhabbet yapılmaz. Saçmalamanın bir sınırı var . Trol olduğun çok belli . Git başka yerde yap o işleri.
Ben bu şekilde öğrendim herkesin bir yöntemi var bana şunu açıklarmısın o zaman genelde karşılaştığım sık sık ev tesisatlarında C 25 sigorta parça kablolar neden Kullanılır bu adamın meslek etiği nerede daha da yazayım sıfırlama neden kullanılır ve Toprak hattı neden mavi kablo ile taşınır bunları buldum trol oldum doğru bunlara kim onay veriyor bana açıklarmısınız.

Ben bu şekilde öğrendim herkesin bir yöntemi var bana şunu açıklarmısın o zaman genelde karşılaştığım sık sık ev tesisatlarında C 25 sigorta parça kablolar neden Kullanılır bu adamın meslek etiği nerede daha da yazayım sıfırlama neden kullanılır ve Toprak hattı neden mavi kablo ile taşınır bunları buldum trol oldum doğru bunlara kim onay veriyor bana açıklarmısınız.
Trol ün yeri denizdir . İyi avlar .

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri