Elektrikçiler Kıl mıdır?

Kıl olduğumuzu söylüyorlar ama çekememezlik ya da anlamamazlığın adı onlarca budur ,ben bunu mevlananın şu sözüyle özetliyorum : "Her söze söylenecek lafım var ama adama bakarım adam mı lafa bakarım laf mı ?"....

yerine göre kıllık yapılabilir bundan da yüksek dozda zevk alınabilir

Bir vatandaş bana da mesleğimden elde ettiğim kazancımın haram olduğunu zira fazla bir çaba sarf etmediğimizi iddia etmişti, aslında kalp kırmak huyum değildir ama ben de ona bizim yaptığımız işi anlayabilecek beyni olmadığı cevabını vermiştim. Hatırladıkça üzülüyorum ama o da sınırları zorlamıştı.

anlanmadan yorum yapılabilen tek branş bizimki galiba...

Bir vatandaş bana da mesleğimden elde ettiğim kazancımın haram olduğunu zira fazla bir çaba sarf etmediğimizi iddia etmişti, aslında kalp kırmak huyum değildir ama ben de ona bizim yaptığımız işi anlayabilecek beyni olmadığı cevabını vermiştim. Hatırladıkça üzülüyorum ama o da sınırları zorlamıştı.
Madem fazla çaba sarfetmeden yapılabiliyorsa neden kendi yapmamış?

Elektrikçi adam dikkatli adamdır,detayları,ayrıntıları atlamaz üzerine gider kıllığıda burdan ileri gelir :)

bu söz bence görecelidir, evet bir kısım gercekten kıldır haklılık payı vardır, ama bunu genelemeye katılmıyorum, asıl sebeb sudur elektrik bilmeyenler için çok karışık ve tehlikelidir, elektrikçiler diğer çalışanlara öneriler sunabilirken elektrik konularını bilmeyenler pek fikir beyan edemezler bu konuda, kıl dediğimiz insanlar bunu bildiklerinden kendi yaptıklarını abartır ve kendini ağırdan satarlar buda karşıya kıllık gibi görünür (haklıdırlarda)
ama diğer kısım elektrikçiler bu sıfata maalesef hakketmiyorlar.. genelemeye her zaman karşıyımdır.

fayanscı sıvcı baska bilmem

bu işi bilmeden yorup yapmak basit olduğu için vatandaşlarımız tarafından tek meslek bizimkisi galiba elektrikçilik

''abicim elektrik dalgınlığı aceleciliği affetmez onun için elektrikçi adam fazla hata yapmaz,hata yaparsa şayet onu kendi canıyla öder''onun için de 10 ölçeriz 1 biçeriz

kaç tane arkadaşla kon uştuysam elektrikçilerin benimde dahil kıl olduğumu söyledi .bence bu mesleğin stresinin getirdiği bir etki siz ne dersiniz ?:D

elktrik teknisyenleri; kendimizi çok övmüş gibi olacam ,fakat yetenekli elemanlardır.
şöyleki; bir klima ,makina ,tesisat vb. teknisyenine elektriği 1 birim kapasitede öğretebilirken,
elektrik teknisyenine;dört dörtlük olmasada işini yapabileceği şekilde öğretebilirsiniz.
bu öğrenme ve buna bağlı olarak işine hakim olabilme yeteneği,kimine göre kıllık,kimine göre ukalalık.kimin ne dediği önemli değil.
bizim işimizin hakkını veriyorsak,işi layığıyla yapabiliyorsak ,bu da birilerini rahatsız ediyorsabırakın kafasına göre takılsınlar.

1982 yıllarında Edebiyatdersinde bir şiir-tekerleme vardı;
tamamını hatırlayamıyorum.ancak başlangıcı ve bitişi güzeldi
''Tahir Efendi bana KELP demiş
itikadımca iltifat etmiş
...............................
................................
kelp tahir efendidir''

gibi bir şiirdi.
kıl terimini benim içinde kullananlar oluyor
hatta daha yeni ..................... forum sitesinde bir kimya mühendisi ,beyefendi, Elektrik teknisyenleri ne kadarmeraklıimiş.herkez mesleğini yapsın gibi eleştirilerde bulundu .biraz tartıştık.
kimin nedediği beni ilgilendirmez. ben işime bakarım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri