Dalgıç Pompalar İçin Regülatör Kullanımı

copacabana

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Şantiyedeki dalgıç pompalar çalışmıyor. Pompa panosu faz hatası veriyor.
Teknik servis ile görüştüm muhtemelen gerilimler düşük geliyordur dediler.
Faz faz arası gerilimler yaklaşık 345-350 V civarı faz nötr gerilimleri 195-200 V civarlarında.
Şantiye ana dağıtım panosunda ölçtüğüm gerilimler ve dalgıç panosundan ölçtüğüm gerilimler hemen hemen bu civarlarda.
Muhtemelen şantiye dağıtım panosu için çekilen kablo kesiti yeterli değil.
Sorum şu dalgıç pompalar için regülatör temin etsem bu sıkıntıyı çözebilirmiyim. Nasıl bir regülatör tercih etmeliyim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Çok uygun bir çözüm değil ! Şebeke geriliminizi normale çevirme işini çözseniz iyi olur.Pompa güçleriniz
ne kadar ?

3-4 a içinde kalıcı enerji verilmesi söz konusu ilave kablo maliyeti olsun istenmiyor.
Motor güçleri 5,5 KW

Servo olmamak kaydıyle,hangi firmadan almak istiyorsanız,seçimi onlara yaptırmanızda ! yarar var.

Teşekkür ederim hocam. Servo olmasının sakıncası nedir acaba

bu gerilim değerlerinin pompaya zararı olacağını pek düşünmüyorum. öyle ki şantiyedeki gerilim değerleri de hemen hemen aynı diyorsunuz bu demek oluyor ki sizin genel bir sorununuz var. yani ortada bir tehlike varsa tüm alıcılarınız için geçerlidir. sadece pompaya regülatör takmak sizi pek korumayacaktır.

Hocam pompa kendini korumaya alıyor gerilim düşük olduğu için yani çalışmıyor hiç. O yüzden pompaya takacağız.

evet ben de diyorum ki o koruma sistemini devre dışı bırakabilirsiniz. bu da bir seçenektir.

Hiç bir koruma elemanını devre dışı bırakmadan enerji aldığınız firma
ile iletişime geçmenizde fayda var..

evet ben de diyorum ki o koruma sistemini devre dışı bırakabilirsiniz. bu da bir seçenektir.
Ustam kolay gelsin bu kanuyla alakali mahallede en son ev trafoya uzagiz 1.5 kwa 2 inc monofoze dalgic pompa sulama havuzundan 30 metre dik 100 metre yatay su basmak icin aldik 10 saniye calsin ca panodan termik sartel demislerdi atiyor yarim saat açılmıyor geri acinca yine 10 saniyede atiyor elektrikci voltaj dusuk dedi makina calsirken 150 160 volt a dusuyormis normalde 210 civari dedi olcumde. eletkrik sirketi daha kalin kablo cekmeyiz hat olarak dedi 7.5 yada 10 kwa regulator makinamizi calistirirmi hangi tur secmeliyiz daha once ilk denemde 2 hp lik dalgic calsitirmaya ugrasirken yandi kucugude calistiramdik nasil bir yol izlemeliyiz dalgic ta regulator kullanan elektrikci bulamadik ilcede tesekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,122
Son üye
sokur53

Yeni konular

Geri