Güneş enerjisi 15 kw dalgıç pompa soru

Buraya,cihazla ilgili teknik doküman ekle -
şansınız varsa,memnun oluruz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ben saçma bir mantıkla saçma bir soru sormak istiyorum izninizle @Tayfunmuhendislik . Mesela hava ve su sistemlerinde depo olması sistemin stabil beslenebilmesi için elzemdir . Çünkü sisteme ani yüklemelerde bu depoda biriktirilen ürün sistemin ani ve yüksek taleplerini kompanze edebilir . Aynen güneş sistemlerinde de akü olması hem dc den inverter ile ac elde edebilmek için hem de sistemdeki bazı aşırı anı yüklenmeleri de kompanze edebilmek , hemde güneşin olmadığı zamanlarda da belli süre daha free enerji kullanabilmek için değil mi ? Aküsü olmayan bir güneş enerjisi sistemi bütün bu faydalardan mahrum kalmıyor mu ? Sanki son kullanıcıyı akü temin ve işletme külfetinden kurtarmak ve bu vizyonla sempati toplamak misyonuyla kurulmuş bir sisteme benziyor. Stabil ve sabit yükleri kararlı olarak besliyor olabilir ama habire değişken bir yük rejimi olan sistemler için kararlı çalışabiliyor mu ? Bu sistemlerin uzmanı değilim, uğraşmış falan da değilim. Merakımdan soruyorum .
Merhaba, zaten dalgıç pompalarda ki sistem Güneşi gördükce çalışsın, Güneş yokken dursun şeklidedir, hatta çok sevdiğim bir deyim vardır tarımsal sulamada;
"Suyu depolamak, elektriği depolamaktan daha ucuzdur"
Burada kastedilen sisteme akü vs entegre etmek hem akülerin fiyat/ömür manasında kötü olmasında dolayı, hem de o aküyü gece kullanmak için gerekli şarjı sağlamak için çok daha fazla panel kullanmak gerekeceğinden dolayı hiç cazip değildir,
Ayrıca bu sistem solar sürücüdür, siz düz inverter mantığı ile düşünüyorsunuz aküsüz olmaz diye anlıyorum ama o da artık yavaş yavaş geride kalıyor, mesela ekteki linkte bulunan offgird inverter aküsüz de çalışıyor (Panel gücü nispetinde);
Buraya,cihazla ilgili teknik doküman ekle -
şansınız varsa,memnun oluruz.
https://dosya.co/tdf0luq6vjxo/SMART_TÜRKÇE_KULLANIM_KILAVUZU_revize.pdf.html

Türkçe kurulum klavuzu vardı hazırda bunu ekledim, Şebeke bağlantısı şart değil, kullanılırsa nasıl yapılır şeklinde bazı bölümler, dağ başında şebeke vs olmayan yerlerde sayısız kurulum yaptım, hepsi de şükür sorunsuz çalışıyor.
Adsız.png

Aşağıdaki de istediğiniz döküman;

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjA3PzlzNj4AhXSVPEDHTNLAosQFnoECAUQAQ&url=http://hdcsolarenerji.com/kataloglar/frecon-solar-kullanim-klavuzu-turkce-v-2_1610820762.pdf&usg=AOvVaw1a3JsxUYN1LXKiMnAr8UQP

Ekli dosyalar

• frecon-solar-kullanim-klavuzu-turkce-v-2_1610820762.pdf
    1.4 MB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
Şu an kurulu sistemde 11 kW dalgıç pompa panosu var.Gerekli koruma röleleriyle(su seviye,zaman rölesi) yıldız üçgen yol verme olarak çalışıyor.80-90 metreden su çekiyor.26 A civari yük akımı.Elektrik zamları nedeniyle güneş enerjisi kullanacağım.Artezyenin olduğu yere değil 600 metre uzaklıktaki yerde güneş panellerini koyup oradan invertör ile 3 faz AC elde edip direklerle artezyenin olduğu yere taşımak istiyorum.İnvertör sisteminden elde ettiğim 3 fazı 600 metre taşıyarak direkt kurulu panoma(şebekenin bağlandığı fazlar yerine)bağlayabilir miyim?
Gece olunca da şebekeyi kullanmak istiyorum onun için de ya güneş ya da şebeke diye şalter yapabilir miyim?
Şu an kurulu sistemde 11 kW dalgıç pompa panosu var.Gerekli koruma röleleriyle(su seviye,zaman rölesi) yıldız üçgen yol verme olarak çalışıyor.80-90 metreden su çekiyor.26 A civari yük akımı.Elektrik zamları nedeniyle güneş enerjisi kullanacağım.Artezyenin olduğu yere değil 600 metre uzaklıktaki yerde güneş panellerini koyup oradan invertör ile 3 faz AC elde edip direklerle artezyenin olduğu yere taşımak istiyorum.İnvertör sisteminden elde ettiğim 3 fazı 600 metre taşıyarak direkt kurulu panoma(şebekenin bağlandığı fazlar yerine)bağlayabilir miyim?
Gece olunca da şebekeyi kullanmak istiyorum onun için de ya güneş ya da şebeke diye şalter yapabilir miyim?
Projenin en önemli kısmı motorun yol verme sürecinde çekeceği akım ve süresine göre göre panel ve kablo seçimidir. Şebeke varsa, on grid sistem kurmamız ekonomik olmanın yanında enerji sürekliliği ve kullanım konforu açısından tercih edilmelidir.

Son düzenleme:
merhaba hocam, 15 kW güç için kaçlık panelden kaç adet kullandınız, bulunduğunuz şehirdeki güneş açıları geliş açılarını dikkate aldınız mı, panel yerleşimi hakkında bilgi alabilir miyim ?

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri