Güneş enerjisi 15 kw dalgıç pompa soru

Nasıl çalışmasın anlayamadım.Şebekeden uzakta dağ başında sulamaların çoğu böyle yapılıyor.Şebeke niye şart olsun invertöre o nerden çıktı?
neyse güzel kardeşim sen bildiğin gibi yap .. ongridmi yapıyon of gridmi yapıyon akülümü yapıyon akğsğzmü yapıyon sen bilin ..
diyen gitti işin ras gelsin.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Halen genel kani ve kanaat şudur ki; şebeke varsa güneş panel sistemi bu elektrik fiyatlarında bile daha maliyetlidir. Siz madem 600 mt'ye hat çekebiliyorsunun güneş panel ve inverterle ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ancak şebekenin ulaşamadığı veya abonelik alınamayan bir durum varsa o zaman pahalı da olsa güneş panel sistemi şart olur.

Bugün 2 adet 205 watt monokristal panel
2 adet 100Ah akü
Ve 3kw tam sinüs akıllı inverter ile arkadaşın konteynır kondusuna elektrik verdik. Amaç normal boy buzdolabı, 32" tv, ışıklandırma ve bir elektrikli süpürgeyi çalıştırmak.

Halen genel kani ve kanaat şudur ki; şebeke varsa güneş panel sistemi bu elektrik fiyatlarında bile daha maliyetlidir. Siz madem 600 mt'ye hat çekebiliyorsunun güneş panel ve inverterle ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ancak şebekenin ulaşamadığı veya abonelik alınamayan bir durum varsa o zaman pahalı da olsa güneş panel sistemi şart olur.

Bugün 2 adet 205 watt monokristal panel
2 adet 100Ah akü
Ve 3kw tam sinüs akıllı inverter ile arkadaşın konteynır kondusuna elektrik verdik. Amaç normal boy buzdolabı, 32" tv, ışıklandırma ve bir elektrikli süpürgeyi çalıştırmak.
abi sen konuyu anlamadın arkadaş hem aküsüz yapmayı planlıyor . hemde şebeke olmadan on grid yapmayı planlıyor
bekliyoruz merakla .

Çözüm çok kolay, solar sürücü kullanacaksın, böylelikle hem akü ihtiyacın olmayacak, hem de şebeke ile entegre çalışabilecek, gece şebekeden gündüz Güneşten, güşein eksik kaldığı zamanlarda da önce Güneş eksik kalan kısmı şebekeden çalışır, bu işi normal inverterle yapmak manasız olur

Çözüm çok kolay, solar sürücü kullanacaksın, böylelikle hem akü ihtiyacın olmayacak, hem de şebeke ile entegre çalışabilecek, gece şebekeden gündüz Güneşten, güşein eksik kaldığı zamanlarda da önce Güneş eksik kalan kısmı şebekeden çalışır, bu işi normal inverterle yapmak manasız olur
BİR model atarmısın birader bende göreyim aküsüz ve şebekesiz çalışan sürücüyü. insanlara yanlış bilgi vermeyelim..

Yanlış bilgi mi veriyorum,
http://mersinsolarenerji.com/proje-kategori/tamamlanan-projeler.html
Burada yaptığım bir kaç proje var, daha fazlası için de isteyen olursa bilgi verebilirim.
http://mersinsolarenerji.com/tema/g...iger/559c049b-ccd0-41dd-b949-56c98ecdf6bd.jpg
Bu da sürücünün fotosu
sen yanlış bilgi vermiyorsun biz vermeyelim diyorum .
şimdi burdaki sürücüler akü ve elektrik olmadan çalışıyor . doğrumu?
bu invertörlerin markasını merak ettik tavsiye edelim deye ..

Ben saçma bir mantıkla saçma bir soru sormak istiyorum izninizle @Tayfunmuhendislik . Mesela hava ve su sistemlerinde depo olması sistemin stabil beslenebilmesi için elzemdir . Çünkü sisteme ani yüklemelerde bu depoda biriktirilen ürün sistemin ani ve yüksek taleplerini kompanze edebilir . Aynen güneş sistemlerinde de akü olması hem dc den inverter ile ac elde edebilmek için hem de sistemdeki bazı aşırı anı yüklenmeleri de kompanze edebilmek , hemde güneşin olmadığı zamanlarda da belli süre daha free enerji kullanabilmek için değil mi ? Aküsü olmayan bir güneş enerjisi sistemi bütün bu faydalardan mahrum kalmıyor mu ? Sanki son kullanıcıyı akü temin ve işletme külfetinden kurtarmak ve bu vizyonla sempati toplamak misyonuyla kurulmuş bir sisteme benziyor. Stabil ve sabit yükleri kararlı olarak besliyor olabilir ama habire değişken bir yük rejimi olan sistemler için kararlı çalışabiliyor mu ? Bu sistemlerin uzmanı değilim, uğraşmış falan da değilim. Merakımdan soruyorum .

Son düzenleme:
sen yanlış bilgi vermiyorsun biz vermeyelim diyorum .
şimdi burdaki sürücüler akü ve elektrik olmadan çalışıyor . doğrumu?
bu invertörlerin markasını merak ettik tavsiye edelim deye ..
Evet akü ve şebeke elektriği olmadan doğrudan panelden sürücüye, sürücüden de pompaya bağlanarak çalışıyor, istediğiniz hz e kadar çalışmayı sürdürüp, Akşam olduğunda veya yeterli Güneş ışığı alamadığında kendisini kapatıyor, gündüz olunca tekrar açılıyor, isterseniz sim gsm modülü ile uzaktan da açılıp kapatılabiliyor, ayrıca şebeke olan yerlerde de aynen bir ongrid inverter mantığı ile şebeke ile entegre de çalışabiliyor.
Piyasada bir sürü marka solar sürücü var, bu Lexronun Sts Smart modeli, fakat frecon, siemens, tescom gibi bir sürü marka da bulunuyor

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri