Suyu 10 km taşımak gerçekten hesap kitap isteyen bir konu. Boru çapı, eğimler önemli. Onca hacim suyu ötelemek, ittirmek için gerekli güç hesabı yapılmalı.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Suyu 10 km taşımak gerçekten hesap kitap isteyen bir konu. Boru çapı, eğimler önemli. Onca hacim suyu ötelemek, ittirmek için gerekli güç hesabı yapılmalı.
güzelyalılı arkadaşımız, bu işler için mühendislere ihtiyaç yok diyor, okudunuz mu? 10 km öteye ben hesap yapamayacağım söyledim nedenleriyle birlikte, ve bir mühendisin hesaplaması gerekir dedim. güzelyalılı gerek görmemiş, acaba hiç kuyudan dalgıçla su çekip bir sisteme su verdi mi? merak ediyorum. yada hiç bahçe tarla suladı mı? fıskıye yada damla sulama yaptı mı? ve- veya topraksız tarımla uğraştı mı? geçtim hepsini güneş paneli kurup enerji depoladı mı? daha kolay bir soru hiç 10 km arazide yayan yürüdü mü? ben 6,5 kmlik asvalt yolu 1 saat 15 dakikada yürüyorum. dağı tarlayı geçtim

bunlara bile hiç gerek yok güzelyalılı arkadaş, kuyunun başına bir çıkrık, kovayla çek suyu dök yalağa oradan gider sen merak etme. o projenin hayata geçmesi için gerekli olan en az 5 adet işinin ehli(mühendis) lazım. sanırım soruyu iyi okuyamamışsınız. 60 m kuyu, 10 km ileri taşı, 30 rakımlı bir tarla, 100 tane fıskiye ve günde 4 saat sulama yani ben işin içinden çıkamadım, sen bir kalemde çözdün helal olsun.
Dikkat ettiysen kardeşim. suyu çekmek için gerekli olan su pompasının gücü ile ilgili bir bilgi vermiş değilim. tabi ki konu o kadar basit değil... herşey hesap işine bakar.
güzelyalılı arkadaşımız, bu işler için mühendislere ihtiyaç yok diyor, okudunuz mu? 10 km öteye ben hesap yapamayacağım söyledim nedenleriyle birlikte, ve bir mühendisin hesaplaması gerekir dedim. güzelyalılı gerek görmemiş, acaba hiç kuyudan dalgıçla su çekip bir sisteme su verdi mi? merak ediyorum. yada hiç bahçe tarla suladı mı? fıskıye yada damla sulama yaptı mı? ve- veya topraksız tarımla uğraştı mı? geçtim hepsini güneş paneli kurup enerji depoladı mı? daha kolay bir soru hiç 10 km arazide yayan yürüdü mü? ben 6,5 kmlik asvalt yolu 1 saat 15 dakikada yürüyorum. dağı tarlayı geçtim
SAYGILAR ABİCİĞİM ... O SÖYLEDİĞİN HERŞEYİ YAPTIM. 400 Dönüm arazim var. düz tarlada su çıkmıyor yüzde 50 meyilli alanda tepe de su çıkıyor :) bazen matematik ve fizik kuralları da boşa çıkıyor. hayatı ve işleri bazen basite almak gerekli. bazen mühendislik yaparsın bazende basite alırsın işi .... teşekkür ederim yorumun için :) SAYGILAR...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli arkadaşım;
FRECON marka solar pompa sürücülerini kullanın. Türkiye deki TEK MPPT li ve en iyi solar pompa sürücüsüdür. Başka hiç bir marka da MPPT yoktur. Büyük markalarda olsa bir bayisi alıp parametre ayarlarını değiştirerek solar pompa inverteri haline çevirirler. Olaki bir şekilde fabrika ayarlarına dönmek isterseniz yüzlerce parametreyi yeniden girmek zorunda kalırsınız..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri