Dalgıç Pompa Panoda Arıza

slmn

Üye
bizim dalgıç pompa panosunda şöyle bir sorunla karşılaştım ana sigorta kapalıyken fazlar arası ölçüyorum normal değerleri alıyorum sigortayı açıyorum fazın birisi 56 diğeri 250 öteki faz 350 volt gösteriyor faz nötr arası fazlar arası ölçüyom normal gösteriyor panoda amprmetre ve faz koruma rölesi var faz sırası hatası verdi fazların yerlerini değiştirdim düzelmedi motora yol veremedim bana yardımcı olursanız sevinirim ilk defa başıma böyle acayip sorun geliyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hat başlarında oksitlen me vardır normal değer gösterir ama yüke geldiğinde kaybeder yaşadım bunu faz koruman dijital mi ne marka olduğunu bilmemiz gerekir

Trafolu tesisse O.G. sigorta atık olabilir. A.G. den alıyorsa camper boşluğu veya oksitlenme vardır

sayın arkadaşım panonda ampermetre değerlerinn normalinden farklı, senin ölçü aletinle ölçtüğün deşerlerin farklı olduğunu söylüyorsun anladığım kadarıyla, arkadaşım panonda kablo bağlıntı noktalarına dikkat et oksit, pas, kablo yerinden çıkmışta olabilir, panonun ölçü aleti eğer yanlış değer veriyorsa kablolarına dikkat et, faz korumanın sırasını değiştirdim diyorsun düzelmedi diyorsun, ( faz koumada nötr ) dikkat et, nötr olmayıncada aynı sorunu yaşıyabilirsin, daha önce başımdan geçmişti. arkadaşım kendi ölçü aletine guvenıyorsan, panoyada dikkat ettiysen bağlantılarına, sanırım faz sırasında nötr sorunu var onuda çöz enerjını ver ama ampermetreden gözle akımını, aşırı tehlikeli bi durum varsa farklı bir şeyler aramaya başlarız, ama sen faz ve fazlar arası voltajdan emin ol, eğer sigortan nh sa ayaklara ve sigortana dikkat et...

fazlar arası normal ise nötrde problem vardır

kontaktör çıkışından motora gidişi ve motor klemensinde uclar boştayken faz faz ölçümü yapmanızda sorunu görmenize yardımcı olabilir

kontaktör çıkışından motora gidişi ve motor klemensinde uclar boştayken faz faz ölçümü yapmanızda sorunu görmenize yardımcı olabilir
panoya gelen enerjikablosunun enerji aldığı yerde ölçüm yaptığında faz faz arası normal ölçüyorsan kesinlikle enerji kablon arızalı.
yok normal ölçemiyorsan sigorta baralar ve ekleri kontrol etmelisin.
pompa panosunda arızan yok çünki motorunu koruyor .

bence ana sigortayı degiştrin özelligini kaybetmiş ve oksitlenme olma ihdimali var

sorunu çözdüğünde paylaşırsan çokmakbuule geçer
bizim dalgıç pompa panosunda şöyle bir sorunla karşılaştım ana sigorta kapalıyken fazlar arası ölçüyorum normal değerleri alıyorum sigortayı açıyorum fazın birisi 56 diğeri 250 öteki faz 350 volt gösteriyor faz nötr arası fazlar arası ölçüyom normal gösteriyor panoda amprmetre ve faz koruma rölesi var faz sırası hatası verdi fazların yerlerini değiştirdim düzelmedi motora yol veremedim bana yardımcı olursanız sevinirim ilk defa başıma böyle acayip sorun geliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri