Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Sayın ufur,

PDF göründükten sonra kesinlikle eminimki yazıcıyı göremiyordur. Çünkü benim bildiğim kadarı ile PDF'ten sonra iş cofaso'dan çıkıyor.

cadsaopaulo

Sayın ufur,

PDF yazıcıyı göremiyor. Kesinlikle eminim.

cadsaopulo

Mesut Bey çalışmalarınızın devamını dilerim. pano tasarımını açıklayan daha kapsamlı bilgiye ihtiyacımız var,çok sık kullanılan schneider ve siemens pano ve cihazların makroları mevcutmu nasıl ulaşabiliriz.

evet mesut bey bende pano tasarımıyla ilgili kapsamlı bilgiye ihtiyaç duyuyorum..

Cofaso'yu ben de kurdum birkaçdefa aynı hata mesajlarına rastladım biri kendiliğinden düzeldi.Diğerinde ise sistem geri yükleme ile ancak başarabildim.Programın kullanımı ise kütüphane tam bir anarşi.Sanki bulmaca meraklıları için özel hazırlanmış.Kopyala yapıştır var,
fakat kes yapıştır yok.Kısacası malzeme gruplandırması tombala torbası gibi.Önce bunlar düzelsin.En eski bir paintte bile sembol çizimi daha basit. SAYGILARIMLA..

Cofaso'yu kurdum ve Türk ürünü olduğu için hoşuma gitsede; Kütüphane tombala torbası gibi.Sanki malzemeler yere dökülmüş ve avuçla rastgele geri doldurulmuş.Bukmaca meraklıları için ideal.Sembol yapmak paint te bile daha kolay.Hem Paintin kopyala yapıştırla birlikte kes yapıştırıda var. Umarım bu programı hazırlayanlar bu satırlarımı okur ve dikkate alırbunlar düzelirse müşteriniz olacağım.Çünkü Akıllı davranmalı.yerli malı almalı. SAYGILAR

yardım edebılecek yokmu

yardım edebılecek yokmu

Sn controllers : Pano sembollerini ekstralardan sembol tasarımını çalıştırdıktan sonra sembol menüsünden import diyerek .xml uzatılı dosyanızı seçip yükleyebilirsiniz. Xml dosyanızı yerel C dizinin altına kaydediniz.

Malzeme okuma :

malzeme (normal malzeme, kontaktör, kablo, klemens) okumak için

1.Ekstralar + Malzeme yönetimi
2.Ürün ağacında en üst "Malzeme" tıklanacak
3.İmport
4.Çıkan pencereden evvela Xxxxxx_Products.xls yazan dosyalar okunacak
5.Cihazlar tıklanacak ve
6.Xxxxxx_Devices.xls dosyaları okunacak

7.Şayet kontaktör okuyacaksanız XxxxxxContactors_Products.xls okunacak
8.Ardından XxxxxxContactors_Contactors.xls okunacak

Xxxxxx_Devices.xls okunurken imleç "Cihazlar" üzerinde, XxxxxxContactors_Products.xls okunurken
"Kontaktörler, röleler" üzerinde olmalıdır.

MertCable_Cables.xls okunurken imleç "Kablolar" üzerinde olmalıdır.

Kısacası dosya ismi Xxxxxx_Products olarak bitiyor ise, imleç her zaman "Malzeme" üzerinde
olmalıdır. "Malzeme" dalı kullanılacak malzemelerin sadece genel bilgilerini okur.

Malzemelerin özel bilgileri ise, bulundukları sınıfın üzerinde durularak okunur.

Saygılarımla

Turgay ÇELEBİ.

Forum istatistikleri

Konular
128,570
Kullanıcılar
450,571
Son üye
muhammedsaritas96

Yeni konular

Geri