CNC için kesici uçlar hakkında

Düzenlemeden önceki "Velocity" 1500 mm olan değeri 1000 mm olarak değiştirdim ve 6 mm olarak parça kesimi denemesi yaptım. göz kararı ile 6.1 mm olarak kesim sonucu aldım. Sanırım çok küçük ayar değişiklikleri ile 6 mm net kesimi yakalayabilirim.

Çok şükür bu sorununda üstesinden sayenizde gelebildim. Allah hepinizden razı olsun.

Bende hoby olarak uğraşıyorum cnc ile ve bu arada öğrendiklerim ile yardımcı olmaya çalışıyorum.Eet amerturk onardından Asenyurt'un Z için dedeiğide ona benzer 1.çözümüde hızı düşürmektir.Z eksninde adım atlama roblemi ile alakalı olarak size z motor hızını düşürmeniz tavsiye edildi.Bunuda Motor tuning kısmından Velocity değerini(gördüğümkadarıyla sizin 1500) olan değeri 500 yada daha aşağıya çekerek denemeniz tavsiye edildi.
kolay gelsin

Z için 1500 olanı 1000 yapıp dene bakalım sorun devam edecekmi?

Edit: ben yazıp yollayana kadar cevap verilmiş. :D

Eğer Z motorunla diğer eksen motorların aynı ise o motorlarda da adım kaçırma ihtimalin var. Velocity ayarlarını buna göre ayarlamanda fayda var.

Adımmı kaçıyor yoksa, Gap /offset değerindemi sıkıntı var? z ekseninin ayrıcalığı gap vb ayarları da içermesi.

Aşağıda yazdıklarım adım kaçırma ile ilgili değil !

Aynı tip hareket sistemi kullanıyorsan , step per değerleri ayrı ayrı ve garip rakamlar olamaz , onları kontrol et .

Step puls süresi 5 us olmalı , 0 değil .
Dir süresi 0 ( doğru ) .

Tasarımı yaparken vectric serisinde Gap ayarlaması soruyor,gözden kaçıyorsa hata oradan kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

Tabi bunlar her zaman aynı değerde olan hatalarda bakılacak durumlar;
yani 6 mm lik bir parçayı ortalama 8 mm gibi bir değerde ancak kestirebiliyorum."

Her zaman sabit 2 mm fark oluyorsa , muhtemelen buralardandır.

Gap ~~ boşluk ~~backlash , vida/somun da ileri çevirirken - geri çevrildiğinde tersine hareketin başlaması için geçen boşluk ..

Forum istatistikleri

Konular
128,322
Kullanıcılar
450,162
Son üye
SoftwareMan

Yeni konular

Geri