Lazer Kazıyıcı ve Kesici Router (co2 tüplü)

Herkese iyi geceler asenyurt arkadaşım bende lazer kesim makinesi yapmayı planlıyorum bütün parçaları ni nereden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

çin ve yurt içi bulabilirsiniz.
co2 tüp çinden gelmez büyük ihtimal kırılır. ayrıca lazer ibaresi bulunduğu için gümrükten geçmez. o yüzden yurt içinden satan yerlerle temasa geçin.

Teşekkür ederim

Cinden getirtirken sorun olmuyormu gümrük vergisi filan

Moderatör tarafında düzenlendi:
lazer için çini unutun...

Turkiyede parçaları alabilecegim biryer varmi güvenilir hesaplı

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum lazer kesim makinası yapacağım kontrol kartı rdc 6442g y ekseni ne çift motor takılır mı

bende takipteyim ..

kullanılacak tüm malzeme listesi ve açıklamaları olursa bilmeyenlerin yararlanacağı kaynak bilgi olur bu konu başlığı...

bu arada 70w lazer bence 5 mm kalınlığındaki bir metalide keser... işin sonunda illaki videoları seyredeceğiz şayet keser ise benimde aklıma düşecek bu lazer :)
Co2 lazerler ahşap, pleksi plastik ,karton kesebilir bunlar metal kesmez

Çelik kalınlıklarına göre gerekli lazer güçleri hiç de muamma değildir. Tüm üreticiler kendi ürün sayfalarında bunu belirtir. Ancak gerekli lazer güçleri lazer tipine (CO2, fiber, yag vs.) göre ve çelik tipine (düz karbonlu çelik, paslanmaz çelik vs.) göre değişir. Lazer tipi olarak çelik kesmek için artık CO2 lazer kesiciler üretilmiyor gibi. Üretimler tamamen fiber lazere kaymış durumda. Örneğini verdiğiniz 15 mm çeliğin düz karbonlu çelik olduğunu var sayarsak 1500w iş görür ama en az 2000w olmasında fayda var. Assit gaz olarak ince karbonlu çeliklerde çok iyi filtrelenmiş, kurutulmuş hava, kalın karbonlu çeliklerde oksijen, paslanmaz çeliklerde azot kullanılır. aşağıdaki linkin 11. sayfasında gerekli güçler ve kesebileceği kalınlıklar belirtilmiş durumda.
https://tugayhan.com.tr/katalog.pdf

Ben bu aralar 2000w fber lazer kesiciimalatıyla uğraşıyorum. Umarım sonuçlar olumlu olur.

"2000w fber lazer" nasil calisiyor?
lazer kaynagi diyot veya bir lazer diyot grubu mu?
yoksa Yag gibi diyotlarla pompalanan kristal mi?
Veya bir gaz lazeri var da ondan isik fiberle mi aktariliyor?
Bilen var mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri