Cnc Router Revize

merhaba aynı üreticiden bende cnc router aldım. Allah bildiği gibi yapsın.
bende elektronikten anlarım. Servo dedi hibrit çıktı, pano rezalet,topraklama yok, power aynı dediği gibi sürücü kartı rezalet, ekranlama yok. destek yok suratına kapanıyor. Rezalet

ben ne yaptım anlatıyım.
satın alıp dükkana getirdim. 12.000 TL +KDV NAKLİYE DE BİZDEN
cihazın panosunu açınca kesip bırakılmış kablolar, kart havada duruyo, pc vermedi
onun için hemen deneme şansımız olmadı cihaz 7 gün uğraştan sonra çalıştı bu arada biz alıp hemen çalışıcaktık göya

çalışmaya başladık sevinçliyiz. derken kafa atma atkı y ekseni kayma zette sapıtma tel açtık zorla topraklama dedi yaptık hala aynı iş 2 saat sürüyor 1.5 saat sonra tak gitti
sıfırlama gidiyo. home şaşırıyo adam basit 30 sentlik swich koymuş bi de körlemiş yenisini koymuş oda kablolar açıkta (kasadan gözükmüyo sökünce gördük) bizim personel de allahlık sapıttı. mahcup oldu filan

iş başa düştü
peki durumu değerlendirelim toplantı yapıldı.
ben üretimin standardize edebilmek için 5 eksen yaparmıyız dedim bakın ne oldu
tasarladık. parçaları (aluminyum plaka ) kestik bu arada rezillik 1000i 1 para spindle kablosunu ayırıp tavandan geçirdik öle
yağlama çalışmıyor
neyse
başında bekledi adam aliminyum aldık işlendi çizimler bitti 1500 tl .tornacıya götürüp hatasız montajladık. 500 tl
oldu sana 5 eksen 15 gün personel araç benzin kira parçalar v.s.
bu arada yeni sürücüler ve hall efect sensör satın aldım swich ler söküldü aparat yapılıp takıldı
sıfır kablo aldım hala 1 top duruyor.
aliminyum kaplı blendaj ve aliminyum üzeri plastik kaplı kablo koruma
toprakladık hepsi sökülüp tek tek yeniden çekildi adam gibi soketleri oldu takıldı
ee eksenleri de hareket ettirmek için motor ve redüksiyon lazım en pahalısı alındı.1500 dolar filandı
zette de sıkıntı vardı 2 adet hall efect sensör takıldı.
yeni adam gibi bir kioks yapıldı lazerde içine galvanizli saç kestirilip topraklandı 150 tl +100 tl
bu arada hall efect ler için kart yaptım beslemeleri karttan aldım 100 tl
bu arada powerlar için trafo vardı yetersizdi
swichmode ve özel motor için power aldım 800 dolar tanesi yanlış hatırlamıyorsam
ee ne kaldı kendim zaman ayarlı bir cihaz tasarladım otomatik sulama harici zaman ayarlanabilir.
bi tane pompa satın aldım 300 dolara (hatırladıklarımı yazıyorum)
o da takıldı hortum filan
power lar etkilenmesin diye sink v.s. pano yaptım
spindle sürücüyü izole ettim harici besledim.
kasaya ps üçlü priz kablo kanalları döşedim
kioksun üst tarafına acil stop, spindle ve pc ve makina için ayrı ayrı pako şalter koydum.
usb girişini yukarı taşıdım aşağıya da usb çoklandırıcı taktım 30 dolar filandı pc yi kiokstan açmak için yukarıya anahtar taşıdım.
olmayan oldu olanlara ayar gerekti birsürü karar alındı düşünüldü v.s. sonunda montaj tamamlandı ve
cnc çalışacak
atkı ve y eksen zayıf atkı tasarlandı aluminyum plaka alındı kesildi takıldı o da bitti. 500 tl filan
mach3 kullanıyoruz mach3 5 eksen görselleri v.s. (burayı yazmıcam pos) onlarda yapıldı
takım değiştirme de yapalım dendi sehpa kararlaştırıldı tasarlandı yapıldı
takım alma verme yapıcaz 1,3 kw sanırım spindle (1 yıl oldu ) havalı olmuyo) ( motoru 2,2 ye çeksek olyo fakat yükseklik değişiyo araştırdım arel 1 kw küsür yeni spindle yapıyordu henüz imalat sonuçlanmamıştı 3 ay bekle dediler almadık. yoksa onuda yenileyecektik.
o zaman tasarım yapıldı taşlandı sulandı olmadı bi daha bi daha 3 hafta sonunda oldu. er 16 takım tutucu pensleri v.s. alındı sanırım 150-200 tl tabi karşıya git gel elemanı götür maliyetler şişiyo

takım sıfırlama lazım oldu kablosuz alındı. 60 dolar

ama cihaz çalışmıyo niye lpt
2 hafta dövüş itiş kakış onuda çözdük.
çalıştırıcaz 5 eksen takım yolu çıkaramıyoruz .
eleman elle kod yazmaya karşı olamaz diyor.
oluyormuş. onu da yaptık.
bu arada 2-3 program aldık kullanamadılar.
sonuç cihaz çalıştı
bu arada bir yandan da imalat yapmaya çalışıyoruz.
inanılmaz sitresli 3 ayın sonunda parçaları imal ettik makina bitti
10 aydır yatıyo. elektrik bile vermedim. dükkanda yatıyo
şimdi satayım diyorum bana geçen sene ortama 25-30.000 tl mal olmuştur.
şöyle teknik çizim tasarım, tasarlananın imal edilmesi ve montajlayan personel, yemek, yol, ssklar, kiralar aylık işletme maliyeti taşlamacılar tornacılar parçacılar..
şimdi makinayı satayım diyorum.
ne dersiniz alan olur mu

he bi de
kaç para istemek lazım ve kime satmak lazım.
okuduğunuz için teşekkürler.
bu arada video yükleyecektim başaramadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Konunun başlarını okudum ve gerisini okumadım... Tek sormak istediğim sey şu. Sana desekki kardeş clio araba var 3500 4500 tl civarı ne dersin..3500 tl ye veya 4500 tl ye cnc olur mu.. Diyebilirsin ki bütçem bu bu işden bu kadar anlıyorum veya herkes anlamayabilir...
İnan satan dan daha cok bence alan suçlu... Dertsiz başına dert açıyorlar..
İnşallah kırılmazsın..

Geçen konyada tren makinist bi kardeşimiz vardı.. 4 eksen lazer kesimli saç kaynaklı cnc alıyodu 28 bine....

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri