Baştan Sona Cnc Yapımı

Farz edelim düzünü bulduk şöyle mini bi cnc de yeterli olur mu. Çekeceği yük max 20 kg .(spindle vs)

Yapacağın işe bağlı olarak yeterli olur. Düz derken düz gözükür ama düz değildir. Dışını lazer kesim yaptırırken ısıdan dolayı burkulur. O sebeple eğer süper hassas bir şey yapacağım dersen taşlanması gerekir. Yapacağın işin hassasiyetine bağlı.

Yapacağın işe bağlı olarak yeterli olur. Düz derken düz gözükür ama düz değildir. Dışını lazer kesim yaptırırken ısıdan dolayı burkulur. O sebeple eğer süper hassas bir şey yapacağım dersen taşlanması gerekir. Yapacağın işin hassasiyetine bağlı.
Hassasiyet derken ahşap işleme reklamcılık işleri kapış işleme vs işler için kullanılacak bi sistem

0.01 hassasiyeti yakalamak istiyorsan sac levha sıkıntılı olur. 0.2, 0,3 hassasiyet istersen sac ile olur. Aluminyumda da 0,01 'i tam yakalamadan için montajı hassas yapman ve levha yüzeyi taratman gerekir.

0.01 hassasiyeti yakalamak istiyorsan sac levha sıkıntılı olur. 0.2, 0,3 hassasiyet istersen sac ile olur. Aluminyumda da 0,01 'i tam yakalamadan için montajı hassas yapman ve levha yüzeyi taratman gerekir.
O zaman çelik te yapsan alüminyum da yapsan tam hassasiyet için yüzeyin taşlanması ve taratılması şart. Pek bi fark yok o zaman eyvallah bilgi için

Köprü ayakları için söyledim evet. en az 20-25 arası olmalı.

O zaman sac olayı fırlat gitsin 20 mm alüminyum takılıyorum artık cnc de bulcaz bi yerde işlicez . Peki 5000 serisi yeterli olur mu

O zaman sac olayı fırlat gitsin 20 mm alüminyum takılıyorum artık cnc de bulcaz bi yerde işlicez . Peki 5000 serisi yeterli olur mu

5000 serisi yumuşak oluyor biraz daha 7000 serisinin cnc de daha rahat işlebilir olduğunu biliyorum. 20 mm alüminyumu tek başına kullanmayacağın için 5000 de yeterli olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri