Anahtara basınca bazen anında bazen daha sonra sigorta atıyor

Ev daha 2 haftadır kullanılıyor sigorta arızalı olamaz çünkü anahtara basarken pat diye kısa devre varmış gibi ses geliyor bu işte başka birşey var ama ne aklım almıyor
Anahtarı değiştir.Dene.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ev daha yeni köy evi üst kat yok şuan acaba duyda görmediğim birşey mi var deyip duyu değiştirdim ve led ampul yerine akkor flamanlı taktım 5-6 kere denedim birşey olmadı daha once de amoulden mi acaba deyip değiştirdim olmuştu dün yine sıkıntı yaptı şuan iyi bakalım deneyip görcez cevap verdiğiniz için teşekkür ederim iyi günler

Cevabın için teşekkür ederim ev yeni 1 aydır oturuyoruz o yüzden sigortada sıkıntı olamaz çünkü o balkonun odasının lambasıda ona bağlı daha önce led ampul vardı o arızalı galiba dedim değiştirdim düzelmişti dün yine aynı oldu bugün acaba duyda benim görmediğim birşey mi var dedim duyu değiştirdim ve led ampul yerine akkor flamanlı ampul taktım 5-6 kere denedim 5 dk açık bıraktım birşey olmadı inşallah olmaz zamanla görcez herşey için sağolsun iyi günler

şimdi sorun devam ediyor mu ?

şimdi sorun devam ediyor mu ?
Evde misafir var o yüzden denemedim ama bu sorun ara ara oluyor birşeyler yapıp deniyorum sorun olmuyor ama sonra sigorta atıyor mesela Pazartesiden beri sorun olmadı ama bu akşam yine anahtara basınca sigorta atrı

sigorta kutusunda 10 amperlik aydınlatma sigortası üzerinde başka devre var mı ?
sorun olmadan önce buattan işlem yaptınız mı ?

sigorta kutusunda 10 amperlik aydınlatma sigortası üzerinde başka devre var mı ?
sorun olmadan önce buattan işlem yaptınız mı ?
Tesisat yeni sigorta 10 amper 4 lamba bağlı ama sadece balkon anahtarına basınca bazen sigorta atıyor sorun bu

..duy ve kablo bağlantısı sıkı olmalı..kabloyu bağladıktan sonra duyu monte ederken gevşeme olabilir...anahtar içinde aynı şey söz konusu..duy ve lamba uyumsuzluğuda olabilir..

..duy ve kablo bağlantısı sıkı olmalı..kabloyu bağladıktan sonra duyu monte ederken gevşeme olabilir...anahtar içinde aynı şey söz konusu..duy ve lamba uyumsuzluğuda olabilir..
Hepsini kontrol ettim duyu değiştirdim ampulu değiştirdim kabloları biraz borudan oynattım rahat hareket ediyor anlamadım gitti

Tesisat yeni sigorta 10 amper 4 lamba bağlı ama sadece balkon anahtarına basınca bazen sigorta atıyor sorun bu

merhaba
siğortada sorun yok
prizde sorun yok
kabloda sorun yok
duyda sorun yok
ne kaldı ?
buat ve tüm bağlantı yerleri .
yada yaptğınız işlemlerinde sorun var .

hemen atması ( direk kısa devre demek )
bir zaman sonrası atma .( kabloda kırıklık , bağlantı yerlerinde sorun , ıslaklık )
kablonun ısınmadan dolayı ( ark ) siğorta atması

yeni sigorta 10 amper 4 lamba bağlı ama sadece balkon anahtarına basınca bazen sigorta atıyor
ip uçlarının önemi .
10 amperlik siğortaya bağlı aç adet anahtar var ? tesisat nasıl ( 4 lambanın )

bu siğorta ait , tüm anahtarların içini açın anahtarın enerjisini faz mı ? kesiyor nötr mü ?

atma sırasında bazen atıyor dediğinizde başka lambalarda çalışıyormuydu ?

test : duyu değiştirdiğiniz lambanın ampulunu sökün ve anahtarını açın . teste tabi tutun .

ip uçları verin testler yapın .
tarafımızdan sorulan soruların amacını anlamanız .
sorunlara cevap ne soruldu ise açıklamalı cevap vermniz , sorunun amacını anlayın .

koay gelsin sağlıcakla kalın .

merhaba
siğortada sorun yok
prizde sorun yok
kabloda sorun yok
duyda sorun yok
ne kaldı ?
buat ve tüm bağlantı yerleri .
yada yaptğınız işlemlerinde sorun var .

hemen atması ( direk kısa devre demek )
bir zaman sonrası atma .( kabloda kırıklık , bağlantı yerlerinde sorun , ıslaklık )
kablonun ısınmadan dolayı ( ark ) siğorta atması

yeni sigorta 10 amper 4 lamba bağlı ama sadece balkon anahtarına basınca bazen sigorta atıyor
ip uçlarının önemi .
10 amperlik siğortaya bağlı aç adet anahtar var ? tesisat nasıl ( 4 lambanın )

bu siğorta ait , tüm anahtarların içini açın anahtarın enerjisini faz mı ? kesiyor nötr mü ?

atma sırasında bazen atıyor dediğinizde başka lambalarda çalışıyormuydu ?

test : duyu değiştirdiğiniz lambanın ampulunu sökün ve anahtarını açın . teste tabi tutun .

ip uçları verin testler yapın .
tarafımızdan sorulan soruların amacını anlamanız .
sorunlara cevap ne soruldu ise açıklamalı cevap vermniz , sorunun amacını anlayın .

koay gelsin sağlıcakla kalın .
Şimdi 3 kere bastım sigorta atmadı genelde gece atıyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri