Anahtara basınca bazen anında bazen daha sonra sigorta atıyor

Tecrübesi olan yardım ederse sevinirim elektrikçiyim ama sorunu çözemedim evimin tesisatını ben yaptım balkon lambası anahtara basınca bazen hemen bazen daha sonra sigorta atıyor bazende 5 dk açık deniyorum atmıyor tesisat yeni ölçtüm biçtim heryer tekrar baktım bir sorun bulamadım atan sigorta ise sigorta kutusunda 10 amperlik aydınlatma sigortası acil cevap

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Rutubet vs den dolayı bır dırenclı kısa devre olabilir. Yada kabloları cekerken ızole soyuldu. KIlavuzla eskı kabloları cekerek yenıleyın.

Zeybek ustamin dediği gibi muhakkak bi yerde izolasyon hatası var sigortaniz eskiyse bi degistirin yine aynisini yapiyosa kabloya yönelin

Rutubet vs den dolayı bır dırenclı kısa devre olabilir. Yada kabloları cekerken ızole soyuldu. KIlavuzla eskı kabloları cekerek yenıleyın.
Dediğiniz rutubet olamaz balkon kapalı hergün havalandırıyoruz ve kablo da sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü kaç kere ölçtüm sorun gözükmesi.

arıza duyun dibinde. işkembeden salladım, bakalım tutacak mı?

Dediğiniz rutubet olamaz balkon kapalı hergün havalandırıyoruz ve kablo da sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü kaç kere ölçtüm sorun gözükmesi.

senın balkon kapalıda, ust kat balkonu yagmur, su vs alıyorsa, ıcerı alta sızdırmıyacakmı.

senın balkon kapalıda, ust kat balkonu yagmur, su vs alıyorsa, ıcerı alta sızdırmıyacakmı.
Ev daha yeni köy evi üst kat yok şuan acaba duyda görmediğim birşey mi var deyip duyu değiştirdim ve led ampul yerine akkor flamanlı taktım 5-6 kere denedim birşey olmadı daha once de amoulden mi acaba deyip değiştirdim olmuştu dün yine sıkıntı yaptı şuan iyi bakalım deneyip görcez cevap verdiğiniz için teşekkür ederim iyi günler
Zeybek ustamin dediği gibi muhakkak bi yerde izolasyon hatası var sigortaniz eskiyse bi degistirin yine aynisini yapiyosa kabloya yönelin
Cevabın için teşekkür ederim ev yeni 1 aydır oturuyoruz o yüzden sigortada sıkıntı olamaz çünkü o balkonun odasının lambasıda ona bağlı daha önce led ampul vardı o arızalı galiba dedim değiştirdim düzelmişti dün yine aynı oldu bugün acaba duyda benim görmediğim birşey mi var dedim duyu değiştirdim ve led ampul yerine akkor flamanlı ampul taktım 5-6 kere denedim 5 dk açık bıraktım birşey olmadı inşallah olmaz zamanla görcez herşey için sağolsun iyi günler

Tecrübesi olan yardım ederse sevinirim elektrikçiyim ama sorunu çözemedim evimin tesisatını ben yaptım balkon lambası anahtara basınca bazen hemen bazen daha sonra sigorta atıyor bazende 5 dk açık deniyorum atmıyor tesisat yeni ölçtüm biçtim heryer tekrar baktım bir sorun bulamadım atan sigorta ise sigorta kutusunda 10 amperlik aydınlatma sigortası acil cevap
Pazartesiden beri 10 kere basmışım dır birşey yoktu oldu derken az önce yine anahtara bastım sigorta attı aklım almıyor artık ya

Pazartesiden beri 10 kere basmışım dır birşey yoktu oldu derken az önce yine anahtara bastım sigorta attı aklım almıyor artık ya
Ev daha 2 haftadır kullanılıyor sigorta arızalı olamaz çünkü anahtara basarken pat diye kısa devre varmış gibi ses geliyor bu işte başka birşey var ama ne aklım almıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri