Kısa devre yapıyorum sigorta atmıyor

Kısa devreyi anlık mı yapıyorsunuz yoksa uzun süreli mi kısa devre.

Yani siz faz ile nötr kablolarını dokundurup çekiyor musunuz?

Bu iki durum konuyu değiştirebilir. Sigortanız gecikmeli tip mi? Sigortanın resmini markasını ekler misiniz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ölçü aletiyle yükteyken faz gerilimini başka bi toprakla ölçün bakalım o da düşüyor mu düşmüyorsa sizin nötr hattında sıkıntı var düşüyorsa fazda sıkıntı vardır

IMG_4718.jpeg
IMG_4716.jpeg
IMG_4710.jpeg

Arkadaşlar burda size attım olayı bu şekilde yapıyoruz atmıyor sigorta hiç bir şekilde kısa devrede bütün sigortaları kaldırdım tek bunu taktım ve denedim

Kısa devreyi elle yapmayın. Bir anahtara faz nötrü bağlayıp anahtarı açın. sigortanın attığını çok kısa sürede görün.
UYARI atmazsa anahtarı veya sigortayı hemen açın.

İlginç olan, kısa devre anındaki kıvılcımı fotoğraflamaya kalksam o anı yakalayabilmem çok çok zor olur. Siz nasıl başardınız?

Kısa devreyi elle yapmayın. Bir anahtara faz nötrü bağlayıp anahtarı açın. sigortanın attığını çok kısa sürede görün.
UYARI atmazsa anahtarı veya sigortayı hemen açın.

İlginç olan, kısa devre anındaki kıvılcımı fotoğraflamaya kalksam o anı yakalayabilmem çok çok zor olur. Siz nasıl başardınız?
Ard arda bastım yakaladığımı yolladım 😄

kısadevreyi anahtarla sakın yapmayın. Kısadevre anında, anahtarın kontakları birbirine yapışacaktır.
sigorta ile kısadevre yaptığınız yer arası kaç metre?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri