Sürücü Sigorta Attırıyor

ana panodaki KAKŞ bozuk olabilir.
ana pano ve kumanda panosundaki kablo izolasyonunu kontrol edin.
ana pano ve makine panosunda devreyle ilgili klemenslerde gevseklik olup olmadığını kontrol edin.

Sarımdan gelmiş motorlarda her zaman kaçak akım rölesi tutturamazsiniz. Sipir farkları yüzünden sıkıntı oluyor. Sallamasyon sariyorlar. Bu da olabilir. 1 ampere kadar kaçak akım tutturamadım oldu zamanında. Hem de sadece motora bağlı kaçak akım rölesinde. Ama sizin motorunuz inverter üzerinden sürüldüğünden bu fark kaçak akım rolesine yansımaz bence.

Son düzenleme:
ana panodaki KAKŞ bozuk olabilir.
ana pano ve kumanda panosundaki kablo izolasyonunu kontrol edin.
ana pano ve makine panosunda devreyle ilgili klemenslerde gevseklik olup olmadığını kontrol edin.
Yaklaşık 10 farklı priz yanyana hepsinin sigortaları ayrı hepsinde denedim durum aynı
Sürücüye bağlı filtre bobin var mı?
"AC Motor Hız Kontrol Cihazlarında Bobin ve EMC Filtre Kullanımı | Siemens" https://www.elektrikport.com/teknik...obin-ve-emc-filtre-kullanimi/23468#ad-image-0
Yok hayır gelen direk sürücüye sürücüden çıkan direk motora bağlı. Direk motora 3 faz verince çalışıyor.

Yaklaşık 10 farklı priz yanyana hepsinin sigortaları ayrı hepsinde denedim durum aynı

Yok hayır gelen direk sürücüye sürücüden çıkan direk motora bağlı. Direk motora 3 faz verince çalışıyor.
Siz su derdinizi güzelce bir kalem kalem yazıp anlatsaniz. Herşey çorba gibi. Birinci madde söyle yaptim söyle oldu. İkinci madde söyle yaptım söyle oldu. Üçüncü madde söyle yaptım söyle oldu. En son durumda sistem şu an söyle çalışıyor, sorun şu. Dert böyle anlatılır.

Son düzenleme:
Düzgün çalışırken bi zaman sonra yine aynı şeyi yapmaya başladı motorun klemens kutusunu açtım kabloların kavrulduğunu gördüm.

İp ucu burası nedeni bulunursa çözümde bulunur .

Motora direkt yol verdiginizde calisiyorsa surucu arizali ya da KAKŞ cok uzun santiye kablosu veya surucu harmoniginden acma yapiyor.

Güç aldığımız panodaki kaçak akım rolesini söktüm sorunsuz çalışıyor artık
Gözünüzü yumunca dünya sadece size karanlık olur diye bir laf vardır. Yanlış anlamayın ama kötü çözüm bence. Başka bir yerden gene arıza çıkacaktır. Hemde daha büyük olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri