Akvaryum Motoru Arızası

dilara87

Üye
herkese meraba bizim evdeki akvaryum motoru elektrik kesilip tekrar gelince çalışmamaya başladı.baktığımızda çok ısınmıştı yanmış olabilirmi?ve neden arıza yapmış olabilir lütfen yardımcı olurmusunuz teşekkürler...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dilara hanım bendede akvaryum var aynı sorunla bende karşılaşıyorum bazen, bu esnada motorun soğumasını beklemekte fayda var, iç kısmında pervaneye benzer birşey var onu elle çeviriniz, yani N-S kutupları yer değişmesi gerekiyor sonra tekrar fişi taktığınızda çalışması gerekiyor.

Sn dilara87

Akvayumunuzdaki motor hava motorumu yoksa filtre motorumu.? Şimdik eger hava motoru ise ve motoru akvaryumdan daha aşağı bir seviyeye koyuyorsanız genelde öyle yaparlar ama yanlıştır. Nedeni ise enerji kesintisi yaşandıgında su hava hortumunun içerisinden motora dogru akmaya başlar nerden biliyorsunuz derseniz eger benim başımada bir kaç geldi :) Eger filtre motoru yada dış motor ise buda kalitesiz mazleme olmasından kaynalanır diyorum. Saygılar

açtığımda çok ısınmmıştı soğumasını bekledim sonra o pervaneyide çevirdim ama tam olarak kutupların değiştiğini nasıl anlıyabilirim bu arada motor hava motoru.

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,015
Son üye
teknik eğitim

Yeni konular

Geri