Alan seçimi

Merhaba saygıdeğer abilerim ablalarım. Elektrik elektronik mühendisliği 4.sınıf öğrencisiyim. Elektriği pek ilgim olmadığımdan elektronik ağırlıklı dersler aldım üniversite öğrenimim boyunca fakat hangi alana yöneleceğimi bilmiyorum. Çok sevdiğim bir hocam var bana ısrarla plc'ye yönel diyor. Sizce elektronik alanında iş imkanının en fazla olduğu branş neresi, hangi alana yönelirsem iş anlamında sıkıntı çekmem bunları bilmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

bak güzel insan, bu konuya daha önce defalarca cevap verdim, yine aynı şeyleri sana da söyliyeyim.
yaratan kullanmasını istemediği yetenekleri biz insanlara vermez. ilk önce yeteneğini belirle kafanda, sonra severek yapabileceğin bölüme odaklan. severek yaptığın işte, yorulmadan para kazanmanın zevkini yaşa.
şimdi bak bu A dalı/bölümü çok para kazandırır dersem ve sen buraya yönelsen ama işin uyuz tarafı senin hoşlanmadığın ve az yeteneğin olan bir bölümse, sen ne kadar mutlu olursun?
ilk önce kendini tanı ve hayallerinin peşinden git. ha bu arada plc kötü bir branş değil. usta olursan ekmek yersin. yolun açık olsun...

1714477799876.png
bak böyle bir durum da var kendine dikkat et.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,259
Son üye
Samet00

Yeni konular

Geri