4 eksen cnc için tespih imamesi çizim programı

4 eksen cnc için imame çizim programı arıyorum acaba hangi program ile başlamam daha uygun olur tespihin imamesine rölyef ve benzeri şekiller çizmek istiyorum . bu olayı aynı zamanda bana yapabilecek arkadaşlarda özelden mesaj atabilir tabiii ücreti karşılığı

goggle sketchup programını bir dene.ama import alabilmek için programın full olması gerek.çizimi onda yapar vetric cut 3d ile g koduna çevirebilirsin

Vectric ve ya artcam ile hem çizersin hem de kodları çıkarırsın.
SketchUp a gerek yok.
Önemli nokta ne tip tezgah kullandığındır !

Makinesine uygun post ları listelerden seçebilmesi gerek.
Bunun için makine tipi önemli.
Bildiğimiz 3 eksen routere dönen bir ayna monte edersende olur , tornaya c eksen veya oynar kafa router ilave edersende olur.
Listelere bak 50 den fazla seçenek var.
Oynar kafalarda fiziksel ölçüler önemlidir.
Kodları çıkaran programın bunları bilmesi gerekir.
Arkadaş ararken bunlara dikkat etsin diye yazmıştım.

Arkadaşım bence Solidworks de çiz EdgeCam İle G code na çevir veya hiç uğraşmayayım ikitane programla diyorsan CATİA işini görür

Arkadaşın dediği gibi 3 eksen routera 4 eksen olarak ayna ilave edilmiştir.

artcam de işinizi görür ama solid daha detaylı ve iyi bir program. Lakin birçok profesyonel cnc lerde genellikle solid ile çizerler. Artcam ile ben de çizebilirim isterseniz.

flp09.jpg

hocam ben bunu Rhinoceros programı ile çizdim tabi bu tarz şeyler biraz daha ileri seviye gerektiriyor programda ama bilir bir kişiden yardım ve eğitim videoları ile becerebileceğinizi düşünüyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri