4 eksen cnc yapımı için sorular

dj-genc

Üye
Arkadaşlar merhaba daha önce hiç cnc yapmadım ancak şuan cnc bir kompozit işleme makinesi kullanıyorum yıllardır da bu işleri araştırıyorum. Alüminyum Kapı Pencere imalatı yapıyoruz. Elimizde tam Manuel kopya freze var bizim işde çok fazla çeşitlilik var o yüzden sürekli farklı kalıp gerekiyor bu yüzden bizde bunu cnc cevirip bu dertten kurtarıp hızlanması hedefliyoruz. Biz Manuel olarak profillerimizde 3 yüzeye işleme yapıyoruz. Bunun için 4 eksen olarak tasarlıyorum. Ancak A ekseni ile ilgili bir bilgi bulamadım. Bizim işleme şeklimiz şu şekilde ;
Profilimiz genellikle 4 katman alüminyum profil ve içi boş bir malzemedir. Belki duyanlar vardır ısı yalıtımlı alüminyum diye. Bu profile kilit mekanizması için deliklerini açıyoruz. kesici uc uzunluğu yetersiz oldu zaman çeviriyoruz. Arka yuzeyini işliyoruz. Ve kilit için 3 yüzeyi işliyoruz. Anlayacağınız bizim malzeme içi boş bu yüzden boş yerlere işleme yapmasını istemiyoruz çünkü zaman kaybı olacak bunun için asıl bir yol izmememiz lazim. 3 eksen için çizim yapabiliyorum ancak 4 eksen için hiç bir bilgim yok hangi programı kullanmalıyız ve bir soru daha mach3 kullanmak istemiyorum hmi panel ile işi seçip yapmak istiyorum. Yardımcı olan arkadaşlarlara teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri