Masaüstü CNC Freze için STEP veya DC Fırçasız Servo Seçimi konusu sorularım.

eren586

Üye
Merhaba iyi günler
Ben bireysel olarak kendim masaüstü cnc freze yapmaya çalışıyorum Sabit Köprü Çelik Gövde Kaynaksız
bunun için step motor ve servo motor arasında otomasyon bilgim olmadığı için bocalıyorum ve nette de net bişi bulamadım.
İşleme alanım 70cm x 30cm z yüksekliği 25cm çelik gövde kaynaksız bu şekilde yapcam
Çelik malzeme işleyebilceğim şekilde yapmak istiyorum ama alüminyum ve ahşap da işleyeceğim

https://www.sahinrulman.com/freze-cnc-kontrol-paneli/cnc-kontrol-unitesi-smc-5

Kendi kontrol paneli olan SMC 5 düşünüyorum iler de 4 veya 5 eksen updrage yapabilmek için
Step motor seçersem kaç nm olanını seçmeliyim enkoderli, redüktörlü vs çeşit li olduğu için kararsızım ve step motorlarda devir arttıkça torku düşüyor
ve benim işleyeceğim malzeme çelik,alüminyum, ahşap bunlarında kesme hızları ilerleme hızları farklı doğal olarak
enkoderli 12nm step mi seçmeliyim
Servo seçersem Fırçasız DC Servo Motor UCS57-180 bu ürün 0.6nm 3000rpm devrini düşürsem bile 1:3 oranında nm yine düşük kalıyor.
Neden AC servo seçmiyorum çünkü 3 tane 0.75kw =2.25kw ve spindle (1.5 kw da bu olsa) ile birlik te 4 kw ya yakın 220v ile nasıl olacak bilmiyorum.
Bana uygun olan seçimi yapmam da yardım cı olabilirmisiniz.
Spindle motoru parça işleyen metal alüminyum ve ahşap farklı kesme hızları gerektirdiği için devir otomatik mi değişiyor manuel mi değişiyor nasıl olcak bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• DESKTOP CNC.PNG
    DESKTOP CNC.PNG
    131.5 KB · Görüntüleme: 33
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri