1500x2500x300 mm cnc yapımı için yardım lazım

Bu arada makinenin uzunluğunu 250cm den 300cm e çıkardım. Yani yeni ölçüler 300x150x30 oldu.

Bu konuyu ginazın dediği gibi yapmayı düşünüyorum. Hani lema kaynatıp rayı üstüne kremayeri altına montajla dediydi ya aynen öyle. Bu şekilde rayların paralelliğini daha rahat sağlarım.

Şaseyi sildirmem mümkün değil çünkü sildirecek bi cnc veya benzeri bir makine yok Erzincanda. Gönyeyi çok hassas bir şekilde ilkel usüllerle yapmayı düşünüyorum:):)

Rayları Hiwin değilde daha ucuz marka kullansam makine ömrü ve hassasiyeti açısından çok farkeder mi?

Zira fiyatta epey fark ediyor.Motorlarıda aynı şekilde Leadshine veya primopal değilde soyo kullansam biraz da ordan fark ediyor.

Arkadaşlar planet redüktörlerde düz dişli olmasıyla helisel dişli olması arasında hassasiyet ve kullanım ömrü açısından fazla fark var mıdır? Ahşap işleyen cnc için hangisi idealdir. Zira fiyat açısından baya fark bulunmakta eğer çok farketmiyor ise düz dişli düşünüyorum.

Bunun planetle alakası yok, normalde ne + - si varsa burda da geçerli, senin kesene beklentine bağlı.

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri