Alüminyum kalıp işlemek için cnc router gövde tasarımı [yardım]

?

Herkese merhabalar, Alüminyum kalıp işlemek için cnc router yapımına başladım. Baştan aşağı genel bir araştırma yaptıktan sonra ilk olarak elektronik parçalarını aldım

x,y,z ekseni için 2.2nm step motorlar ve sürücüleri
Hertz 2,2Kw ER20 spindle motor ve siemens sürücü
Mach 3 uyumlu 4 eksen cnc kontrol kartı

Sıra gövdeye geldi parçalar aşağı yukarı 10 bin tl tuttu ve gövde için ayırabildiğim parada aşağı yukarı 10 bin tl
istediğim gövde boyutu 70x90cm kesinlikle ideal benim için doğrusal hareketler için ray kullanmayı düşünüyorum tahrik sistemi için ise ekstrüzyon mil kullanacağım gövde için 40x80 ve güç gerektiren yerler için 80x80 sigma profil kullanmayı düşündüm bir kaç tasarım üzerinden gittim hepsinin + ve - leri var ve kesinlikle bir sonuca ulaşabilmiş değilim. Bazı tasarımlar da kule olarak kenarların yüksekliği kullanılmış bazılarında kule sabit tabla hareket ediyor bazılarında ise kule hareket ediyor. kulenin hareketli olduğu tasarımlarda yük tamamen lineer arabanın üzerine verilmiş ayrıca videolarda sürekli yüklenip ne kadar bükülebildiğini gösteriyorlar hem lineer arabalar o yükü kaldırabiliyor mu emin değilim. bu konuda biri yol gösterip aydınlatırsa çok sevinirim, bir girişimci olarak tek kurşunumu boşa harcamamış olurum.
bir soru sorabilirmiyim abim ?
aliminyum işlemeyi biliyormusun?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri