3 Fazlı Motoru 1 Fazda Çalıştırma (Resimli Anlatım)

Formül bu W = V / A matematiğiniz kötü değildir her halde 2500 / (V=?)
ör: 2500 / 220 = 11,36

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Volt hesap lamasini bilmediğim için kötü bir hesaplama oldu

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Arkadaşlar bir sorum daha olacak sorum şöyle bir 2500 watlık bir termosifo'na 11.36 amper lik sigorta olacağına nden 16 amper sigorta takılıyor şimdiden teşekkür ler

Arkadaşlar bir sorum daha olacak sorum şöyle bir 2500 watlık bir termosifo'na 11.36 amper lik sigorta olacağına nden 16 amper sigorta takılıyor şimdiden teşekkür ler

her şeyin bir telorans payı vardır
11,36 amperlik sigorta nerde satılıyor yada nerde gördün

Evet zaten görmediğim için sormuyorum

Saolasın kardeşim bende hazır almayı düşünüyorum zaten artık. Elektronikle ilgili bir soru sorsam anfi devresi yaptım ama tizz bir ses geliyor dayanılmayacak derece hiç sevmedim ama nasıl düzelticem bende bilmiyorum bi yardımcı olsanız

düşük kapasitörde motor kalkış yapmaz. yüksek kapasitörde motor titreşim yapar.

arkadaslar ben bi konuyu tam olarak anlamadım.kapasitör kullanarak tek fazda calıstırabiliyoruz o tamam da kapasitörü neden kullanıyoruz ? o kapasitör orada ne işe yarıyor ? konunun ilk sayfalarında bi arkadas acıklama yapmıs ama tam anlamadım.

motora bir faz bir notur vermek yetmiyor ikinci bir faz lazim yani iki faz bir notur ile calistirmaya calisiyoruz gibi.
ancak elimizde tek faz var ayni fazi iki kere kullansak faz acilari ayni olacagi icin manyetik alan olusmaz.
ancak ayni fazi ikinci defa kondansator kapasitor ile kullanirsak fazlarin arasinda bir aci farki yaratiriz buda manyetik alanin olusmasina olusan manyetik alanda motorun donmesine sebep olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri