3 fazlı motor hız ayarı

iyi günler arkadaşlar dokuz eylül üniversitesin de elektrik bölümü öğrencisiyim plc dersimiz var ve hoca bi soru verdi sınavda onu sorcakmıs yardıma ihtiyacım var...

Bir adet motorumuz var start stop ve termik ile kontrol edilecektir. eğer 30 dakika içinde motor 3 kere hata verip termik atar ise Q0.1 çıkışına bağlı alarm ötmeye başlıcak.. plc programını yazınız.. ' program ladder ile yazılacaktır..

yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
iyi günler arkadaşlar dokuz eylül üniversitesin de elektrik bölümü öğrencisiyim plc dersimiz var ve hoca bi soru verdi sınavda onu sorcakmıs yardıma ihtiyacım var...

Bir adet motorumuz var start stop ve termik ile kontrol edilecektir. eğer 30 dakika içinde motor 3 kere hata verip termik atar ise Q0.1 çıkışına bağlı alarm ötmeye başlıcak.. plc programını yazınız.. ' program ladder ile yazılacaktır..

yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim..
Bu sorudan iyice daral geldi ; forumda araştırırsanız aynı soruyu soran birsürü arkadaş oldu........

monafaze sürücüler 1faz=220V giriş 3 x 220V çıkıştır. Sürücüler trafo değildir. 220V ile beslenib 380V veremezler.buna dikkat etmek gerekir.

Ben ne demek istediğinizi anlayabildiğimi söyleyemeyeceğim ; ben sürücüler transformatörmüdür demişim :)

Küçük güçlü sürücülerde kendin 1 faz bağlayıp çıkışından 3 faz alabiliyorsun ; kendi atelyemdeki malzeme vincimde böyle bir uygulama var .
sayın ÖKSÜZÇOÇUK anlatmak istediğim bu yazınıza

- - - Updated - - -

Ben ne demek istediğinizi anlayabildiğimi söyleyemeyeceğim ; ben sürücüler transformatörmüdür demişim :)

(network-1) (Sistemi Başlatma)

LD I0.0
AN C0
LD I0.1
O K1
ALD
=K1M

(Network-2)( 100 ms artımlı 30 dakikalık zamanlayıcı*tam emin değilim zamanlayıcı seçiminde*)

LD I0.1
AN T37
TON T37,1800

(Network -3) (SAYICI HER "K1" KONTAĞININ İNEN KENARINDA 1 ARTACAKTIR VE 3 DEĞERİNE ULAŞTIĞINDA SAYICI BİTİ "1" OLACAKTIR )

LD K1
ED
LD T37
CTU CO, 3

(Network - 4) (TERMİK RÖLE 3 KERE ATTI)

LD C0
= Q0.1

NETWORK - 5 (Röle ve yardımcı kontaktörlerinin geri beslemesi)

LD K1
AN K1M
LDN K1
A K1M
OLD
= M1

NETWORK- 6

LD M1
=L1 (kontaklar yapışması halinde hata bildiriyor)

0,37Kw
2.4 A
R0 Kasa Tipi
ACS355-01E-02A4-2 Model
280 Euro

Bu sürücü işini görür. 280 Euro liste fiyatı %60 oranında muhtemelen iskonto yapacaklardır. Hızını üzerindeki potla ayarlayıp istediğin hızda sabit bırakabilirsin.

Sürücüyü aldığında paremetleri konusunda bir kitapçıkta içeriğinde gelecektir. Yine de aldığın zaman paremetleri konusunda yardımcı olurum, tabi başka marka ve model de olabilir. Marka ve model paylaşırsan bağlantısı ve parametrelerinde yardımcı olurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri