3 Fazlı 380 ve 220 volt motoru üçgen baglantı ile ev 220 elektrigiyle çalıştırma ?

Sn. zeybek hocamın ne söylediğini anlamaya
çalışın.Çözüm orda.
OKudum motorum 0.25 kwlık ufak bir motor öyle çok güç vs ihtiyaçta yok zaten işimiz için fakat hız kontrolü olsun yeterli kondansatörle baglayınca 220 volt olucak fakat motor tek fazla mı döndürme işini yapıcak yoksa 3 fazla mı ? Bunu bilen var mı ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bunları yaptıgım zaman motor 3 fazlı mı olucak yoksa tek fazlı mı olucak 3 fazlı olmasını hız kontrolü için istiyorum hassas plastik çalıştırıcaz projemiz bu yani hız kontrolü istiyen hassas bir iş yaptırıcaz tek fazlı almıştık bi açıldıgı anda yıldırım gibi gidiyor dimmerle durdurabilene helal olsun :D gene aynı tek fazlı gibi yapmaz degil mi ? yani hız ayarı lazım bize
Motor 220 volt olacsk hız kontrolunu frekans değitirerek yaparsın dimmer voltal düşürerek olamaz hız sabittir

OKudum motorum 0.25 kwlık ufak bir motor öyle çok güç vs ihtiyaçta yok zaten işimiz için fakat hız kontrolü olsun yeterli kondansatörle baglayınca 220 volt olucak fakat motor tek fazla mı döndürme işini yapıcak yoksa 3 fazla mı ? Bunu bilen var mı ?

Bu muhabbet 7 gün sürer :rolleyes:Burada anlatı-
lanları maalef kavrayamıyorsunuz.Çevreniz-
de bulunan iyi bir elektrikçi ile görüşmeniz
daha uygun olacak.

https://www.doguselektrik.com.tr/at...li-hiz-kontrol-cihazi-surucu-schneider-pmu527

Son düzenleme:
Bu muhabbet 7 gün sürer :rolleyes:Burada anlatı-
lanları maalef kavrayamıyorsunuz.Çevreniz-
de bulunan iyi bir elektrikçi ile görüşmeniz
daha uygun olacak.
Abi sen ***akmısın ***amısın nesin ya insanlara ***ekalı muhabbeti yapmadan önce kendine bak neyi kavrayamıyormuşuz degişik yaratık :D hız ayarı yapmıyor açık ve net motor sürücüsü lazım onu sorduk

Moderatör tarafında düzenlendi:
sami söylenenleri kavramıyorsun galiba kardeş :D hız ayarı lazım o yüzden hız kontrolü devresi ile kontrol edilebilir mi diye sormuştum :D yani hani söylenenleri kavramak lazımdı kardeş :D oldu mu ya :D
Bize diyipte kendin söylenenleri kavramazsan öyle komik duruma düşersin işte :D :D :D

Ben O Makinayı Başka Motorla Çalıştırdım Bile Sende Çatlada Patla ***falı !

Kontrolkalemi.com forumlarını diğer forumlarla karıştırdığınız için süresiz uzaklaştırılmış bulunuyorsunuz. Umarım asgari düzeyde medeniyeti yakalarsınız. Basarilar...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri